Коротка біографія

Незвичайне народження і дитинство
W.M.Branham

Вільям Марріон Бранхам народився 6 квітня 1909 року недалеко від Берксвілла, штат Кеннтукі. У сільській дерев'яній хатинці в день його народження перебувала незвичайна атмосфера. Через вікно опустилося світло, що кружляло, і повисло над ліжечком. Надалі це Світло супроводжувало Вільяма Бранхама все його життя. Вільям Бранхам був першою дитиною з десяти. Його батько Чарльз Бранхам був ірландського походження, мати Елла – наполовину індіанка. Обидва були невіруючими людьми і не мали нічого спільного з релігією. Коли йому було близько трьох років, він вперше почув Голос Бога. Йому було сказано, що він житиме недалеко від міста Нью-Олбані і незабаром так і сталося. У віці близько восьми років той самий Голос промовив до Біллі: "Ніколи не пий, не пали і не опоганюй свого тіла жодним чином. Коли подорослішаєш, для тебе буде праця".

Перетворення Вільяма Бранхама

У 1923 р. Біллі, будучи чотирнадцятирічним підлітком, пережив нещасний випадок. Його ноги були прострелені з рушниці, внаслідок чого він мало не помер. Господь дав йому тоді побувати в пеклі. Це справило сильне враження на нього, і він пообіцяв Богові бути хорошим хлопчиком і служити Йому. Але Біллі не поспішав виконати свою обіцянку. Смерть його рідного брата Едварда в 1929 році змусила Білла знову серйозно замислитися про те, чи готовий він до зустрічі з Богом.

Незабаром Вільям Бранхам потрапив до лікарні внаслідок отруєння газом у компанії комунальних послуг, де він тоді працював. Лежачи у важкому стані після операції, він знову почув той самий Голос: "Ніколи не пий, не пали і не опоганюй свого тіла жодним чином. Я кликав тебе, а ти не йшов". І знову він був настільки близький до смерті. Тоді Біллі дав обіцянку Богові: "Ісусе, якщо це Ти, то дозволь мені повернутися на землю, і я буду проповідувати Твоє Євангеліє з дахів будинків і на кутах вулиць. Я всім розповім про це!" Після виходу з лікарні фізичний стан Вільяма залишався важким, але він був рішуче налаштований шукати Бога. Він почав читати Біблію. Біллі не був упевнений, що це Бог говорив йому з вихору, але в Біблії він знайшов багато прикладів того, як Бог говорив до людей голосом і давав видіння.

Приречений до надприродного Євангелія

Він ходив від церкви до церкви, намагаючись знайти місце, де ще за старим звичаєм людей закликають до вівтаря. Одного вечора він мав сильну спрагу за Богом, бажання зустрітися з Ним, тоді він пішов до старого сараю за будинком, став на коліна і просто почав говорити з Богом, просячи прощення в молитві покаяння. У цей час Світло проникло в сарай і утворило хрест, і Голос зі Світла заговорив із ним мовою, якої він не знав. Так було двічі, після чого брат Бранхам відчув, що величезний тягар знято з його плечей. "Я більше не міг утримати себе вдома... При цьому мені було ясно, що якщо Бог хоче, щоб я проповідував, то Він і зцілить мене. Тому я пішов до церкви, де вірили в помазання єлеєм, і я миттєво отримав зцілення.

Тоді я зрозумів, що учні Христа володіли чимось таким, чого сьогодні немає у більшості служителів. Учні були охрещені Святим Духом і тому могли зцілювати хворих і здійснювали великі чудеса в Ім'я Його. Отже, я почав молитися про хрещення Святим Духом і отримав Його.

baptise

водне хрещення на річці Огайо, 11 червня 1933 року.

Одного разу, через шість місяців, Бог дарував мені найбільше бажання мого серця. Він говорив зі мною з променя світла і велів мені йти проповідувати і молитися за хворих, і сказав, що Він зцілить їх від будь-яких хвороб. Я став проповідувати і робити те, що Він мені велів. О, друже, я не можу розповісти тобі про все, що сталося: відкривалися очі у сліпих, кульгаві починали ходити, люди зцілювалися від раку і відбувалися різні чудеса" (проповідь "Ісус Христос учора, сьогодні і навіки Той самий").

Після навернення, покликання, хрещення Святим Духом для Вільяма Брангама почалася щаслива пора в його житті. У його власному рідному місті, в Джефферсонвілі, він почав проводити наметові зібрання, і вони супроводжувалися успіхом, визначним для молодого 24-річного проповідника, який тільки нещодавно приступив до цього служіння.

11 червня 1933 року брат Бранхам проводив водне хрещення в Ім'я Ісуса Христа на річці Огайо (м. Джефферсонвілль), охочих охреститися було близько тисячі осіб. Коли у воду зайшла сімнадцята людина, сталася надприродна подія (свідками якої були багато людей, що стояли в цей час на березі річки): коли Вільям Бранхам подивився вгору, то побачив вібруюче Світло. Голос зі Світла промовив: "Як Іван Хреститель був посланий провістити Перше Пришестя Ісуса Христа, тобі доручено послання, щоб провістити Його Друге Пришестя".

Брат Бранхам був наділений надприродним даром пророцтва, він міг бачити видіння, які в точності виконувалися. А також мав дар Слова знання, зцілення і чудотворення.

Цього ж (1933) року, коли постало питання про те, де проводити служіння, Бог відкрив йому, що його церкву буде збудовано на місці старого ставка в м. Джефферсонвіллі. Незважаючи на скептицизм і фінансову кризу в країні, за лічені тижні був закладений наріжний камінь будівлі, у якій надалі проповідуватимуть і записуватимуть на плівку визначні проповіді, що їх буде розповсюджено по всьому світу. Будівництво було завершено до кінця вересня того ж року.

Щасливий шлюб і фатальне рішення

22 червня 1934 року Білл одружився з сестрою Хоуп Брумбах. У 1935 році у них народився син, якого назвали Біллі Поль Бранхам.

Білл і Хоуп

Хоуп і Білл Бранхам із мандоліною та гітарою.

У 1936 році брат Бранхам зустрівся з п'ятидесятниками і дарами Духа на зібранні в Мішаваку. Це було його першим знайомством із п'ятидесятницьким рухом. Він також проповідував на одному з цих зібрань, після чого отримав багато запрошень від різних церков з проханням приїхати і послужити проповіддю. Але під тиском своєї тещі та певних обставин був змушений відмовитися від цих пропозицій. Білл знехтував першим Божим закликом до звершення праці євангеліста по всій країні. Це була найжахливіша помилка в його житті, – помилка, яка коштувала йому дуже дорого.

27 жовтня 1936 року народилася його дочка Шарон Роуз. У листопаді в його життя почала опускатися "чорна завіса" – початок цьому поклала смерть його брата Чарльза. Через два тижні, 20 листопада, помирає його батько від серцевого нападу. На початку 1937 року захворює його дружина Хоуп. У їхній місцевості починається сильна повінь. Хвороба посилилася, і 22 липня 1937 року Хоуп помирає від туберкульозу в лікарні, і щойно тіло його дружини відвезли до моргу, його викликали попрощатися зі вмираючою крихіткою Шарон Роуз. У день поховання дружини померла і дочка. Це був момент найсильнішого випробування в житті брата Бранхама.

На шляху до подолання горя

Після того, як Білл оговтався від горя, він продовжив свою працю євангеліста. Бог відповідав на його молитви, він постійно бачив видіння, до яких осудливо ставилися оточуючі його служителі. Усе це вводило Білла у збентеження і він не був повністю впевнений, чи були ці видіння від Бога.

23 жовтня 1941 року Вільям Бранхам одружився з Медою Брой. Від цього шлюбу в нього народилися Ревекка, Сарра і Йосип Бранхам.

Ангел з Присутності Божої

У 1946 році відбулося надприродне відвідування Ангелом брата Брангама. Йому було сказано, що його особливе народження і незвичайне життя означають те, що він принесе дар Божественного зцілення людям усього світу. Він буде молитися за королів і монархів, буде проповідувати безлічі людей, і тисячі нужденних будуть приїжджати до нього за порадою. Так само як і пророку Мойсею, йому було дано два знамення для підтвердження того, що він був посланий від Бога. Перше – це знамення в руці: взявши людину за праву руку своєю лівою рукою, він міг визначати присутність будь-якого вірусного захворювання за вібраціями. Друге знамення – це розрізнення серцевих таємниць за допомогою видінь. ("Як до мене прийшов Ангел і його доручення")

Початок нового служіння
Young Brown, Jack Moore, William Branham, Oral Roberts, Gordon Lindsay

Young Brown, Jack Moore, William Branham, Oral Roberts, Gordon Lindsay

У 1946 році його служіння зробило стрибок від невідомості до отримання визнання в національному масштабі і незабаром запалило вірозцілювальне пробудження по всьому світу. Бог підтверджував його служіння чудесами і знаменнями. Усі видіння були безпомилковими і виконувалися в точності. Люди стали тисячами з'їжджатися до нього з різних місць з молитовними потребами. Він молився за людей день і ніч. З 1947 року Брат Бранхам почав співпрацювати з братом Джеком Моором, Гордоном Ліндсеєм (директор журналу "Голос зцілення"), Демосом Шакаріаном (директор "Підприємців повного Євангелія"), Майнером Арганбрайтом, Фредом Босвортом. Від цього служіння запалилися знамениті євангелісти двадцятого століття, такі як Орал Робертс, А. Аллен, Т. Осборн, В. Фрімен, Джек Ко, Кеннет Хейгін. Донині він визнаний істориками Християнства як "батько" і "першопроходець" пробудження зцілення 1950-х, яке перетворило п'ятидесятників і, своєю чергою, поклало початок харизматичному рухові, що впливає сьогодні практично на кожну протестантську деномінацію. Його лагідність і готовність віддавати всю честь Богові вселяла рішучість і відвагу в серця багатьох людей, які вірили, що і вони можуть служити Богові.

Вражаючі випадки у служінні Брата Брангама

Починаючи з 1947 року проповіді брата Бранхама почали записувати на аудіоплівку і поширювати.

На одному із зібрань у Х'юстоні, штат Техас, 24 січня 1950 року було зроблено фотографію надприродної Істоти над головою брата Бранхама. Це був Господь у формі Вогняного Стовпа. Цього ж року він відвідав країни Скандинавії: Швеція, Фінляндія, Норвегія.

У період 1951-1954 рр. Вільям Бранхам проводив найбільші Християнські зібрання за всю історію до того часу. У 1951 році була здійснена поїздка до Південної Африки.

Протягом десятитижневого перебування було проведено в 11 найбільших містах понад 120 служінь, які відвідали близько півмільйона людей. На цих служіннях до 30 тисяч людей на день віддавали свої життя Ісусу Христу. Близько 300 000 людей були присутні на одному із зібрань у Бомбеї (Індія) 1954 року. Це був найбільший заклик до вівтаря і всі вони прийняли Христа. Попит на його служіння в Америці та за кордоном здавався невичерпним. Однак Вільям Бранхам не був повністю задоволений, щось, здавалося, було не в порядку.

Наприкінці 1954 року він відчув, що Святий Дух вів його до того, щоб під час своїх міжнародних віронавчальних кампаній він навчав людей глибших одкровень зі Слова Божого. Те, що він проповідував, докорінно відрізнялося від загальноприйнятих доктрин, але це приходило прямо від Престолу Божого. Звичайно ж, це Слово було зустрінуте опором з боку більшості релігійних людей.

У 1955 році під час поїздки до Швейцарії знову було зроблено фотографію Ангела Господа (див. розділ "Фотогалерея"). У 1956 році відбулася поїздка до Мексики, на цих зібраннях відбувалися чудеса зцілення і воскресіння мертвих. Щодня Біллі отримував мішками листи з молитовними проханнями і запрошеннями, але він, звісно, не міг приїхати скрізь, де на нього чекали. Брат Бранхам використовував біблійний метод молитви над тканиною – він молився над рулонами тканини, яку розрізали на шматочки і відправляли за адресою. Завдяки цьому незліченна кількість людей отримували зцілення і продовжують отримувати й сьогодні.

З середини 1950-х років і далі Вільям Бранхам став відкрито заявляти про свої переконання, і проповідувати фундаментальні Біблійні вчення.

До 1960 року він здійснював євангелістичні поїздки різними штатами Америки й Канади.

1960 року брат Бранхам мав незвичайне духовне переживання, внаслідок якого він побував "за завісою часу", тобто був перенесений у небеса. Це переживання справило незабутнє враження на його подальше життя.

Виклад Семи Періодів Церкви
7 періодів

Наприкінці 1960 року брат Бранхам проповідував серію проповідей, які згодом увійшли до книги під назвою «Виклад Семи Періодів Церкви». ". До цієї книги увійшло багато фундаментальних вчень, які були відкриті брату Бранхаму. 8 січня 1961 року надприродне Світло в його скинії в Джефферсонвіллі повторило на стіні малюнок Періодів Церкви, який до цього зобразив Брат Бранхам на дошці.

Переїзд у Тусон, штат Аризона

Вільям Бранхам і його сім'я переїхали в Тусон, штат Аризона 4 січня 1963 року. Йому було відкрито, що він отримає надприродне одкровення від Бога через переживання зустрічі з сімома Ангелами. Це сталося 28 лютого 1963 року, коли він був у дикій місцевості на заході. Брат Бранхам був захоплений у середовище ангелів, які своїми крилами утворили надприродну хмару, яку було сфотографовано.

17 березня 1963 року Вільям Бранхам розпочав серію проповідей за сімома печатками з шостої та сьомої глави книги Одкровення. Влітку цього ж року прозвучали наріжні проповіді його служіння: "Христос – відкрита таємниця Бога", "Знак", "Звинувачення".

У 1964 році він передбачив, що на західне узбережжя Америки обрушиться суд. Через місяць Аляску потряс землетрус. Брат Бранхам говорить про це як про початок судів по всьому обличчю землі.

На початку 1965 року було промовлено ще одну знамениту проповідь – "Шлюб і розлучення", що проливає світло на це серйозне питання. У квітні 1965 року брат Бранхам висловив пророцтво про місто Лос-Анжелес, що воно провалиться на кілометрову глибину і буде затоплене водою. Це пророцтво було подібне до того, як Ісус говорив про Капернаум.

Заключні дні пророка

18 грудня 1965 року автомобіль, у якому брат Бранхам їхав із сім'єю, потрапив в аварію. У нього врізався автомобіль, яким керував молодий чоловік у нетверезому стані. Через кілька днів Вільям Бранхам помер у лікарні. Бог забрав додому Свого слугу, який виконав своє доручення.

Цей чоловік Божий був більше, ніж просто великий євангеліст, його вплив виходить за межі простого людського натхнення. Через Свого пророка Вільяма Марріона Бранхама Бог відвідав Свій народ і це покоління.

Up