Єзавельська Релігія

Дата: 61-0319 | Тривалість: 1 год. 52 хв. | Переклад: VGR
Мідлтаун, штат Огайо, США
E-1 Давайте-но залишимося стояти всього на хвилинку, поки ми підноситимемо подяку Богові за це. Схилимо наші голови.
Ласкавий і Святий Отче, Боже, ми такі вдячні, що Ти є Бог і своєчасна допомога в скрутний час. Ми дякуємо Тобі за те, що Ти зробив для нас. Ми просто не можемо висловити, своїм серцем, як ми цінуємо це і як Ти приходиш нам на допомогу, коли ми попадаємо в біду. Ми навчилися, протягом років, покладатися на Тебе та вірити Тобі.
І я молю, в цей післяобідній час, Господи, щоб Ти злив Свої благословіння на цих людей. Нехай, коли це служіння закінчиться, серед нас не буде жодної слаб?ї людини. Якщо тут є хтось такий, хто неправий перед Богом, нехай сила, що воскресила Ісуса з могили, оживить їхні смертні тіла, Господи, та їхню душу та наверне їх до Тебе. Даруй це, Господи. Ті, що без Святого Духа, нехай це буде тим визначним днем, який вони ніколи не забудуть, бо нехай це буде той день, коли Бог зіллє Свого Духа на них. Даруй це, Господи. Прости наш гріх.
Ми молимо, щоб Ти благословив Брата Салливана, нашого ласкавого та дорогоцінного друга, і те, як він піклується про людей та намагається допомогти їм при кожній нагоді. Я молю, щоб Ти благословив Брата Салливана.
Благослови служителів по всій країні, повсюди. Дай їм рясний наддостаток, Господи. Нехай вони мужньо стоять за кафедрою та проголошують Слово Боже, бо ми живемо в завершальні години історії цього світу. Нехай Твоя добрість отінить нас в ці часи. Бо ми просимо це в Ім’я Ісуса. Амінь.
Можете сідати.
Я такий вдячний, вам, люди, і Богові, за це. Брат Салливан взяв це на себе. Розумієте, то неправильно, щоб Брат Салливан робив це, бо ми були готові потурбуватися за цим. Ми дякуємо вам за вашу добрість.

E-2 І, тепер, щодо приношення любові, це…ви не повинні були цього робити. Ні, це було необов’язково. Розумієте, просто…вони оплачують витрати, готель та їжу, яку ми з’їли, і це все, що було необхідно. Але дякую вам, вельми, це піде на допомогу місіонерам і тим, що приводять людей до Бога. На них не будуть купувати ніяких цигарок, ніякого віскі, нічого такого, що є неправильним, це піде на правильні речі. І я молю, щоб Бог поклав це на ваш рахунок там та збільшив це в десять тисяч разів, кожен долар, чи—чи цент, чи п’ятицентовик, який ви дали на це служіння.
E-3 І тепер, я хочу висловити подяку армії Сполучених Штатів за те, що дозволили нам зайняти це приміщення, щоб провести ці служіння. Я, звичайно ж, дякую їм від всього свого серця.
E-4 І, як я розумію, Брат Салливан сказав, що все буде оплачено повністю. В нас ще ані разу не було такого, щоб ми залишали місто, і щоб ми були винні хоча б цент — про все було подбано; ми просто не уявляємо собі щось інше. Ти не повинен бути ні перед ким у боргах, ти маєш бути чесним та правдивим. А якщо ти винен комусь — піди зустрінься з ними та скажи їм, що ти їм винен, але просто нехай дадуть тобі трохи часу, і ти виплатиш це. Розумієте? Завжди, це краще…Це є добрий знак Християнства: бути щирим, порядним.
E-5 Ти хочеш жити саме тим, про що ти говориш. Якщо ти не живеш цим сам, як ти можеш розраховувати на те, що хтось інший житиме цим, розумієте. Тож ви є написані листи, що їх читають усі люди, тому завжди будьте чесними, справедливими, правдивими. Кажіть правду, не має значення, як сильно вона когось уражає. Все одно кажіть правду, бо ви зможете завжди кожного разу сказати її так само. А якщо ти збрешеш, повинен будеш обходити її за мільйон миль, і все одно тобі доведеться знову повернутися до тієї брехні; і ти просто зробив жахливу річ. Просто будь чесним, і ти зможеш завжди сказати це так само, бо то є правда.
E-6 Отак і з Біблією. Кажи це саме так, як каже це Біблія, не йди з цим на компроміс, кажи це саме так, саме…це написано просто тут, і—і ти можеш вказати своїм пальцем на це. Це—це…саме так ти вразиш сатану. Сатана сказав Ісусові: “Якщо Ти Син Божий, дай побачити, як Ти вчиниш чудо. Кажуть, що Ти ‘чудотворець’. Оберни це каміння на хліб, і побачимо. Ти ж голодний”.
E-7 Він сказав: “Але написано: ‘не хлібом самим житиме людина’”. Бачите? Він узяв Отцівське Слово та завдав поразки дияволу, просто на його ж території. Тож ти можеш зробити те саме — завдати поразки дияволу на його території, Словом Господнім.
E-8 Потім, я завжди буду вдячний Братові Салливану. Це є…Вибачте мені цей вираз: мені здається, коли робився Брат Салливан, Він просто відкинув шаблон. Він не схожий ні на кого. Єдина людина, з якою мені доводилося зустрічатися в житті, хто нагадував мені про Брата Салливана, то був Е. Говард Кедл. Я не знаю, чи був він з ним знайомий, чи ні, з—з…Брат Кедл був просто таким собі селюком, як і Брат Салливан. І він засував руки в кишені так глибоко, що аж підтяжки витягувалися вниз, і розмовляв, повернувши голову вбік, і він був неповторний Е. Говард Кедл. І тому я—я такий радий мати Брата Салливана товаришом та братом в Євангелії. І моя молитва — щоб Бог благословив його та його невеличку церкву тут, його дорогоцінну дружину, його близьких.
E-9 І до вас, інші служителі, що присутні тут, до вас та до вашого зібрання, проповідники Повної Євангелії, що стосується технічних дрібниць Писання, в нас між собою можуть бути розбіжності в поглядах. В мене з моєю жінкою розбіжності в поглядах щодо деяких речей. А знаєте щодо чого? Вона любить яблучний пиріг, а я люблю вишневий, і з-за цього у нас розбіжності в поглядах. І я скажу вам, що я роблю з моїм: я люблю добрий шмат гарячого вишневого пирога (я не відмовився б і зараз), і полити його маслом, а потім ще зверху полити його патокою; і, брате, в тебе є що покласти собі на зуб! Моя дружина боїться такого. Я думаю, вона боїться калорій. Їй, можливо, сподобалося б, але ж ви знаєте, які вони, жінки — вони бояться…Вони стають такі худющі, що штрикнеш їх шпилькою, і наткнешся на кістку, а вони іще хочуть—хочуть схуднути. Така вже їхня натура, я думаю, тож є…І, але мені подобається таке. І ось, у нас з цим розбіжності, з іншим у нас все гаразд. Але, розумієте, в нас нема повної згоди в усьому. Тож ми бачили те саме, браття, але головне — ми всі їмо пиріг, це головне.
E-10 Переважно, що стосується хрищення Святим Духом, та щодо приходу Христа, та важливих євангельських фундаментальних наук Біблії, ми, звичайно ж, стоїмо з цим плечем до плеча. Як одне велике об’єднане братство, без деномінаційних бар’єрів, без нічого, що могло б стати нам на перешкоді, ми крокуємо в напрямку Голгофи як одне величезне військо, всі разом.
E-11 Якщо я хоч раз зможу вам чимось допомогти, я буду радий зробити це. І я певен, що ви те саме сказали б мені. І ви можете допомогти мені. І ось те, що, як я знаю, ви можете зробити — молитися за мене, щоб Бог ніколи не дозволив мені піти неправильно. Я—я—я…Цього нема в моєму серці — йти неправильно, я—я хочу йти правильно, я хочу чинити те, що є правильним. Бо я усвідомлюю, як сказав мені одного разу Брат Джек Моор, він сказав: “Брате Брангаме, я не хотів би опинитися на твоєму місці, за всі твої переживання, в День Суду, тому що Бог зажадає від тебе серйозної відповіді, — сказав, — бо Він передав у твої руки мільйони душ”.
E-12 І ось, якщо я знаю, що я встану там і дам відповідь за тих людей, тоді яку ж Євангелію я маю проповідувати? Яка щирість, коли в моїх руках — набуте Його Кров’ю? І оскільки Він дав мені певний дар, щоб…поза сумнівів, будь-яка людина, що вміє тверезо мислити, знатиме, що він повинен прийти від Бога. І, з оцим усім, якщо я заведу когось не на ту стежку тільки тому, що якась група сказала це, Бог змусить мене поплатитися за це в День Суду.
E-13 Та коли я побачив те видіння, тут нещодавно, і чув, як ті люди вигукували…Чи дістали ви собі книжечку вчора ввечері? Бізнесменське видання “Голос”. Вона непогана. І у видінні (колись ми надрукуємо це повністю, там не все)…але там, і коли бачив це, і я стояв там так само, як—так само, як я стою зараз. І я дивився сам на себе, лежав там на ліжку, спостерігав за своєю жінкою, і, при тому, стояв тут, дивився на себе. І тут ось так навколо стояли ті люди, коли я сказав: “Чи доведеться Павлові пройти суд за ту Євангелію, яку він проповідував?”
E-14 Сказали: “Так”.
E-15 Я сказав: “Я проповідував кожне Слово в точності так само, як проповідував він”.
E-16 І мільйони вигукнули: “МИ ЗАСНОВУЄМОСЯ НА ЦЬОМУ!”
E-17 Саме так я хочу, щоб це було, коли я перейду туди, розумієте. Я хочу, щоб це було так, в точності саме так, саме те, що сказав Павло. Не бажай додати щось до Цього, відняти щось від Цього. Саме те, що сказала Біблія — саме так я й хочу, щоб це йшло, розумієте. І, звичайно ж, ти дотримуйся цього таким чином, деномінації і тут, і там зводитимуть бар’єри проти Цього.
E-18 І потім, часто буває так, браття думають, що я проти своїх братів. Бог іншої думки про це, с?ме тому, що Він знає, щ? є правдою. Розумієте? Не проти братів, вся справа в системі, що змушує нас не бути братами. Це не Слово Боже втримує нас від того, щоб бути братами, це система, в яку ми вступаємо — вона втримує нас від того, щоб бути братами. Це так. Тому де ми маємо стояти? Стій на Слові, а Бог притягне всіх людей до Цього (це так) на основі—на основі цього. Ні в якому разі не організовуй це, не деномінаціоналізуй це, просто тримай це в Бозі і просто рухайся далі; просто дивися в кінець, міцно тримайся, Бог влаштує все інше.
E-19 Ви стільки всього зробили для мене, і я високо ціную це. Отож, якщо я зможу вам допомогти, в тому, щоб дати вам молитовний клаптик або що-небудь. Тепер, не питайте мене про науку, тому що я—я не бажаю цього робити. Так багато людей пишуть мені питання про шлюб та розлучення і так далі, в церкві плутанина з цим. Я завжди відповідаю їм та кажу: “Спитайте у свого пастора”.
E-20 Люди пишуть мені сюди листи й кажуть: “Як щодо цього? А як щодо того?” Я посилаю відповідь, ви одержите її. Що стосується дрібниць — питайтеся у вашого пастора, бо, зрештою, він є ваш пастир. Розумієте, він—він є той, кого Бог послав, щоб наглядати за вами. А ми можемо не зійтися в поглядах на це, і тоді це спричинить замішання у вашій церкві. Ми не хочемо такого. Ні! Ні! Ми просто хочемо, щоб ви покинули чинити те, що гріховне, те, що не відповідає Біблії, і просто рухалися далі до Бога. Розумієте? А якщо ти спричиниш якесь тертя і все тому подібне, це розстроює церкву. Отож, краще буде, якщо ваш пастор розповість вам про шлюб та розлучення, і про оце, і про оте, нехай це зробить він. Він теж Божий слуга, і він відповідним чином споряджений, щоб це робити.
E-21 Пам’ятаєте доброго самарянина, що знайшов зраненого чоловіка? Він привіз його до заїжджого двору (тобто, до церкви), і дав хазяїну два динарії, і сказав, якщо йому потрібно буде більше — він заплатить йому, коли приїде. Отож, в нього є два динарії, він спроможен підлікувати тебе, якщо він муж Божий. Якщо він муж Божий, що стоїть на Слові Божому, в нього—в нього є те, що Бог дав йому: Дух і Слово. Це так? Як ми маємо вклонятися? В Дусі та в Правді. А Слово є Правда. Це так?
E-22 Отож, дякую вам щиро, ще раз. І, тепер, я страшенно втомлений, дуже втомлений сьогодні, я ніколи не стану зупинятися в готелях, поки житиму. Сама пиятика й гулянка цілу ніч, гупання дверей та вереск, і жінки…О-о! Я просто просидів цілу ніч. І все. І тому я—я ніколи не стану зупинятися в готелях. Я поїду до мотелю. Я збираюся купити собі велике авто, щоб мені можна було в ньому спати, десь на площадці. Я збираюся купити це, купити собі намет і спальний мішок чи що-небудь таке, де я зможу прийти до пам’яті, що-небудь таке.
E-23 Він такий грішний — цей народ, недивно! Він роз’їдений та прогнилий до самої серцевини. Просто тут же в іншому місці, у вашому штаті…Не тільки в цьому штаті, повсюди. Просто тут же, декілька років тому, я був на—на одному релігійному зібранні тут у штаті, в одному великому місті. І того вечора одна релігійна група, одна традиційна церква проводила з’їзд, з підлітками. Я—я ніколи…мені доводилося бувати в Африці у шаманів вуду та у всіляких інших, я ніколи нічого подібного не чув. А наступного ранку, (я не можу розповісти вам усе, це змішане зібрання)…валялися на підлозі, всі ті безсоромні речі, повсюди пляшки з-під віскі. І оті діти, хлопці й дівчата в одній кімнаті всю ніч разом. А наступного ранку “святий отець” сидів там, а вони підходили до нього, низько кланяючися, ось так; під Іменем Ісуса Христа!
E-24 Я що, збожеволів? Що—що зі мною таке? Я просто не можу спокійно дивитися на оте все! Це…щось розриває мене на частини, коли я бачу це. Невже це має представити мого Господа Ісуса? Гулянка з пиятикою та розпустою, з безсоромними речами, що…ті молоді чоловіки та жінки застосовували до вжитку, валялися на підлозі та у кошиках для сміття, та пляшки та…Ох, змилуйтеся! Невже таке можна назвати Християнством? Недивно, що цей світ у такому гріховному стані. Що ж, щ? каже грішник, коли він дивиться на це? Їх тисячі.
E-25 Ті молоді дівчатка такі п’яні, що ледве стояли на ногах, і всю ніч у кімнаті з тими хлопцями, і, за все життя не чув огидніших розмов. Я закривав голову подушками ось так, намагаючися заснути. На підлозі, п’яні, та бігали туди-сюди по підлозі отак, релігійні!
E-26 Ось, я можу чекати на таке від оцих грішників, ось, що називають себе гульвісами, там у кегельбані. Нехай-но хтось з моїх дітей хоча б крок ступить у напрямку кегельбану, я вижену його з дому. Угу. Називають це змаганнями, це не змагання. Що це…Якщо хочеш бути правий, приведи усе до ладу перед Богом. Істинно так.
E-27 Я хочу вам прочитати всього одне слово з Біблії. Ви знайдете це, декілька слів, які я хочу прочитати звідси як тему, знаходиться у 17-му розділі Першої Царів, у 1-му вірші:
…Як живий Господь Бог Ізраїлів, що перед лицем Його я стою, не буде ані роси, ані дощу в ці роки…за моїм словом. (Перша Царів, 1-й розд-…17-й розділ, 1-й вірш)

E-28 Якщо я зможу надіслати вам молитовний клаптик, будь-коли, просто напишіть мені; моєму секретареві тут, що зараз присутній тут, Братові Магуіру. Хто хоч раз одержував від нас молитовний клаптик? Хочу побачити вашу руку. Піднімися-но, Брате Джиме. Я хочу побачити для…ти, і твоя дружина теж. Ось мій секретар та його дружина, ті, що працюють, що розсилали…Це той хлопець і дівчина, що посилають вам ваш молитовний клаптик з зібрання, обидва посвячені Християни. А голос, той приємний голосочок, який ви чуєте по телефону, коли ви дзвоните мені, це ота жіночка, що сидить там, його дружина. Її батько й мати та інші сьогодні тут разом з нами; та—та її близькі, всі тут. Тож…І потім, ви знаєте мого польового секретаря, містера Мерс’єра, Брата Лео Мерс’єра, він десь тут, і Брата Джина Ґоуда. І тому, якщо ми зможемо послати вам молитовний клаптик, будь-коли, будь-що з того, що ми можемо зробити, помолитися за вас по телефону; будь-що з того, що ми можемо зробити — ми це зробимо.
E-29 Цей зовні дивний чоловік з посохом у руці, його тверді кроки, його очі, що сяяли Славою Божою, його борода, що колихалася на вітру, загорнутий в овечу шкуру, він ступав так рішуче, коли йшов до Самарії. В ньому було мало такого, на що можна було б поглянути, але в нього було ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ для того великого народу Ізраїля. Так, Ілля Тішб’янин, пророк Господній. В ньому було мало такого, на що можна було б поглянути, але в нього було Слово Господнє.
E-30 Він не боявся стати перед царем, бо він побував у Присутності величнішого, аніж той цар, він побував у Присутності Єгови. І тому він знав, де він стояв. І коли він вийшов перед царем, він не заїкався і не затинався, він знав, про що він говорив. Він міг сказати до царя: “ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ БОГ ІЗРАЇЛЯ: ‘Не буде ані роси, ані дощу, поки я не прикличу його’”. Чому він так сказав: “Поки я не прикличу його. За моїм словом”? Бо в нього було Слово Господнє, він був пророком, а в пророка є Слово Господнє.
E-31 Це приголомшливо — бачити паралель між Ізраїлем Старого Заповіту і теперішньою Америкою. Вони обидва були великим народом. Вони обидва були засновані, і їхній народ прийшов туди за причини релігійних переслідувань.
E-32 Ізраїль зазнав утиску від фараона та перебував у рабстві протягом сотень років, де їм було відмовлено у поклонінні живому та правдивому Богу, і їм було відмовлено у тій привілегії; і вони стали рабами. Але Бог залишив їм певну обіцянку у Своїй Біблії, тобто, у Своєму Слові та через Своїх пророків, що Він дасть їм певну країну. І вони прийшли в цю країну та прогнали тих, що населяли ту країну, та заволоділи своєю спадщиною, бо у Бога була певна мета в робленні цього.
E-33 І отак і з цим нашим великим народом. Ми прийшли сюди, і на мисі Плімут Рок було закладено основи цієї нації, на свободі релігії, бо наші прабатьки втекли від римського переслідування сучасної єзавельської системи, та з’явилися були, та перенесли багато лютих утисків та мучеництво від тієї фальшивої системи Єзавелі. І, згідно Біблії, 13-го розділу Об’явлення, Бог обіцяв їм певний оазис, бо жінку було перенесено у пустелю, де вона годувалася протягом часу, часу та півчасу. Бог дав Америці обіцянку, тобто, церкві (жінці), приїхати до цієї країни.
E-34 Чи помітили ви у Об’явленнях 13? Усі інші звірини з’являлися з моря, з води; Об’явлення 17:17 сказано: “Води, що бачив ти їх — то пласт та товщ народу”. Всі інші звірини, вони з’являлися з води, з пласту та товщу народів. Та коли з’явилися Сполучені Штати — “Вона з’явилася з землі, де не було народу”. І пам’ятайте, коли вона з’явилася, вона виглядала як ягнятко.
E-35 Отож, у ягняти два роги, тобто — громадська та церковна влада. Та коли вони об’єдналися, пам’ятайте, тоді те ягня заговорило як говорив дракон перед ним, а драконом був Рим.
E-36 Коли дракон став перед жінкою, щоб пожерти її дитину, одразу як тільки вона народилася, червоний дракон…Хто став перед жінкою-Ізраїлем, щоб пожерти її дитину, одразу як вона народилася, та вислав переслідування, та забив усіх дітей віком від двох років і нижче? “Рим, дракон став перед жінкою, щоб пожерти її дитину, як тільки вона народиться”.
E-37 І потім, ми бачимо, що ця країна постала як країна вольниці, і була…в неї був агнець, який означав Агнця Божого. Та, за якийсь час, та сама система, яку ми маємо, заговорила як дракон та застосувала всю силу, що дракон мав перед ним.
E-38 Можна провести між ними паралель, в точності. І пам’ятайте, коли оці…Ізраїль прийшов та оволодів своєю батьківщиною, Палестиною, прогнав усіх, що населяли ту землю, та посів цю землю. Ми прийшли та забрали її в індіанців, прогнали їх та оволоділи цією землею. В Бога була певна причина для цього. Бог збирався показати світові, щ? Він міг зробити з невеличкою групкою людей, що бажали свободи, свободи релігії, щоб служити Богу.
E-39 Що вони зробили для Ізраїля? Він зробив Ізраїля наймогутнішим в світі народом, і він залишався таким, поки він не вийшов з волі Божої. Що Він вчинив Америці? Він зробив її наймогутнішою в світі нацією, поки вона не стала виходити з волі Божої. Можна провести між ними паралель, в точності.
E-40 Коли Ізраїль прийшов у ту землю, вони були сильним народом, бо в них було сильне керівництво. Над ними стояли мужі, що боялися Бога, такі, як Давид, цар Соломон. Їх боявся увесь світ, і вони насолоджувалися тією привілегією відсутності війн, відсутності проблем і жили під силою Божою, що люди з усього відомого на той час світу приходили, щоб подивитися на них. Бог дав їм дар розпізнавання, він був на Соломоні. І цариця Півдня, з…цариця Шеви пройшла через усю пустиню Сах?ра (вона витратила три місяці) просто щоб послухати мудрості Соломона. І коли вона побачила, що Соломон міг розпізнавати духів та виявив їй таємниці її серця, вона сказала: “Все, що я чула про тебе — це правда, і більш того”. Вона пересвідчилася, що то був Бог.
E-41 І Америка, на основі наших праотців, що прийшли сюди заради релігійної свободи…В ті часи нашими ватажками були благочестиві мужі: Джордж Вашингтон, Авраам Лінкольн, мужі славетної репутації, мужі Божі. В ті дні Америка була Америкою.
E-42 Джордж Вашингтон, тут у Веллей Фордж, перед тим, як він перейшов Делавер, молився усю ніч, поки не промок до самого поясу, стоячи на колінах у снігу. А наступного ранку, коли американці почали переправлятися, тільки десь у двадцяти відсотків з них на ногах було взуття, в американської армії. Але в них був певний принцип, в них було дещо таке, за що вони повинні були битися. Їм було все одно, що там прийшло чи пішло. (Приходили селяни, — зупиняв своє орало, випрягав вола, та брав рушницю, та йшов воювати за те, що він розумів як свободу.) І наступного дня, мені здається, було саме так, чотири чи п’ять куль (мушкетних куль) прошили його мундир та його кашкет і навіть не заділи його.
E-43 Мужі Божі, що заклали основу цієї країни, визначні мужі! Недивно, що вони написали:
Нехай вогонь свободи
Нам сяє день і ніч,
Нас захисти Ти силою Твоєю,
Великий Бог, наш Цар!

E-44 Якось нещодавно я розмовляв з одним немолодим чоловіком у Коридоні, Індіана. Він розповів мені про ті часи, коли ?ргани влади штату знаходилися у Коридоні, і як він…сказав, як він приїхав у підводі на волах, щоб почути промову губернатора. І тільки він сам та губернатор були в костюмах. Сказав, що він розводив вівці, та стриг їх, та промивав вовну, його сестри напряли її та з цього прядива пошили йому піджака до штанів. І той старий сидів там, йому тоді було вже десь приблизно вісімдесят п’ять чи дев’яносто років, смикав себе за бороду ось так, і він сказав: “Біллі, в ті часи ‘Америка’ була ‘Америкою’”.
E-45 Я дивився на цього старого і думав: “Друже, ти…багато хто з цієї молоді не повірив би цьому, але ти кажеш правду”.
E-46 Що сталося з Ізраїлем після всього цього благочестивого історичного минулого? Вони почали ставати безтурботними. В них почало доходити до такого, що їм, ну, їм було байдуже, що коїлося навколо. Вони почали знеохочуватися у своєму поклонінні Богу, хоча вони дотримувалися певної форми релігії, точно як і ми. В них була певна форма благочестя. Але вони почали дозволяти собі вольності зі своїм народом, і—і вони почали приносити у свою церкву різні єресі. Почало вповзати поклоніння Ва?лам, і Ізраїль подурів на задоволеннях, на пияцтві та на подібних цьому речах, і, врешті-решт, поставив ватажка, що не знав Бога; Ахава, що успадкував це місце після свого батька. А його батько був безбожником, багатієм, але безбожником. І він грішив усіма гріхами, більше, аніж будь-хто з тих, що були перед ним. Але Ізраїль, у своїй п’яній оціпенілості, вони поставили такого-от мужа та посадили його на престол, щоб він володарював над ними. Вони думали, що все гаразд. Точно як думає багато хто з американців сьогодні: “Він хороший політик, тому яка в цьому різниця? Різниці ніякої, бо він хороший політик”.
E-47 Багато хто з американців, надто багато хто з них розпродали своє право первородства як американця та кажуть: “Яка в цьому різниця, поки ти маєш від уряду кілька зайвих доларів на життя?” Вони запродалися череву, та пристрастям, та пожаданням гріховного світу і забули те, заради чого ми висадилися на мисі Плімут Рок. Вони забули те, що ми успадкували, і пішли та розпродали подурілому на задоволеннях натовпу. Як було за днів Ізраїля, так воно й є — Америка обрала той самий шлях, ту саму стежку — стежку задоволень!
E-48 За якийсь час уряд прийняв ухвалу на підтримку гріха — “Поки у вас є синагога, яка різниця?” Це в точності те, що вчинила Америка. І ми почали зорганізовуватися та створювати невеличкі групки, і все більш гріховне, більш гріховне, більш гріховне. Нам би залишатися зі справжніми принципами, заради яких ми висадилися тут! Гріх почав вповзати у церкви, в точності, як він вповз і тоді. Жінки почали обріз?ти свої коси, носити безсоромний одяг, підріз?ють їх з кожним роком. А чоловіки почали робити оце, оте та інше, та грати в карти, та влаштовувати азартні ігри в церкві, і прониклися цим світом до самої серцевини, почманівши на задоволеннях, геть зовсім вчадівши від пияцтва.
E-49 Служителі випускаються з семінарії, і єпископ каже: “Що хочете, те й проповідуйте, хлопці. Як на мене, кров Ісуса Христа висохла дев’ятнадцять століть тому”. Поки церква не стала нічим іншим, як організацією, як якась л?жа. Нехай вам ніколи не забудеться цей післяобідній час! Стали як ложа, світ почав вповзати, служителі почали йти на компроміс, точно як вони йшли на компроміс за днів Ахава. Гріховні, прогнилі до самої серцевини, і це йшло все далі й далі, неслося на повній швидкості.
E-50 Хоча Бог посилав їм пророка за пророком і ніжною ласкою Він благав до людей, а вони поверталися до Цього спиною. Вони хотіли, щоб було по-їхньому, вони були ізраїльтяни, вони були вільні, вони були сильним народом, їхні праотці вчинили оте і оте (Давид і Соломон), вони могли робити що хотіли. Точно те саме, на чому заснувалися й ми, в точності; на тому, що Вашингтон, наші праотці, те, за що вони стояли. Але, брате, ми за мільйон миль від отого всього; наші церкви за мільйон миль.
E-51 Стара…Методистська церква сьогодні у порівнянні з тим, якою методистська церква була раніше! Які п’ятидесятники сьогодні, і якими вони були раніше! Які баптисти сьогодні, у порівнянні з тим, якими вони були раніше! В нас був час, щоб звернутися в минуле та поговорити про Джона Сміта та про багато кого з тих ранніх реформаторів. Джон Сміт сказав, перед своєю смертю, сказав: “Жахливо те, що жінки-методистки починають носити на пальцях золоті каблучки”. Методистки! Що він сказав би сьогодні, коли побачив би їх з обстриженими косами та з фарбою по всьому обличчю, в шортах? Це через гріх!
E-52 Що Бог чинив у Америці? Посилав пробудження за пробудженням, пробудження за пробудженням. Служителі проповідували Слово, намагалися навернути людей до Бога! А що робили ті? Те саме, що робив і Ізраїль — з презирством відпихали Це! Глузували з них! Називали їх “святенниками-стрибунами”! Кидали їх у в’язницю!
E-53 Якби хтось з моїх сестер чи хтось з моїх братів з цієї церкви сьогодні з’явився учора ввечері у тому готелі, та підняв руки, та став хвалити Бога, та вигукувати в тому номері, вони сьогодні вже сиділи б за це у в’язниці. Але п’яному, очманілому натовпу геть подурілих “несвятенників-стрибунів” можна було знаходитися там та лементувати цілу ніч; та пиячити, та проклинати, та зривати одяг зі своїх жінок, та дуріти, та валятися на підлозі, та лементувати цілу ніч, а ті навіть жодного слова не можуть сказати про це. Недивно, що нас засуджено під рукою Божою!
E-54 Зверніть-но увагу, іще та іще Бог посилав служителів, чинив чуда та ознаки, доводив Своє Слово. І, щонайбільше, багато хто з осучасненого духовенства відкидали Це та глузували з кожного пробудження. Такі, як так звана Церква Христа та інші — “Дні чудес минули”. Докладають усіх зусиль, щоб для того невеличкого останка Божого це було недоступним. Як було в Ізраїлі — так воно й сьогодні. Богові часто доводилося визволяти Свій народ з тих організацій та деномінацій, виводити їх у пустельницькі місця одних, щоб поговорити з ними. І в Нього буде певний останок, не турбуйтеся щодо цього. Він вчинив це тоді, Він вчинить так і тепер. Все далі й далі вони йшли крізь гріх, брели крізь оце все. Чому? Через їхніх керівників, це нічим було зупинити.
E-55 Що ж, чесно кажучи, я знаю багато народів, що якби людей там спіймали на вулиці вдягнених так, як вдягаємося ми тут в Америці, їх би запроторили до в’язниці. Коли я пішов у Сент-Анжело, в Римі (ось, подумайте про це, яка це ганьба), там висів напис, над катакомбою Сент-Анжело — “Для американських жінок: ‘Вдягніться, будь ласка, виявіть пошану до померлих’”.
E-56 Якщо від чогось може стати тобі погано — це побачити, як заходить компанія так званих американців. Я раз сидів там у Лозанні, ми смакували біфштекс, Брат Арганбрайт і я. Наступного дня ми знов пішли туди, бо там непогано готували. Мені вдалося принести туди трохи води, там не подавали нічого, крім вина. А я замовляв воду, мені доводилося постійно носити в себе під рукою глечик з водою, бо там не подавали воду за столом. І тоді я пішов туди, і все було добре, поки не з’явилася “місс Америка” з брудним зашмарканим пудельком; уся обвішана дешевими цяцьками, з довжелезною цигаркою, що стирчала ось так, всілася там, корчачи з себе невідомо що; і посадила того пуделя на стіл, брудного, гидкого.
E-57 Це…собака — це найогидніше з того, про що говорить Бог. Навіть десятину з них не можна було приносити в дім Божий. “Це як пов?я, десятина пов?ї”, — сказала Біблія. І, все ж таки, ось так от. Вони регулюватимуть народжуваність, і заплатять мало не тисячу доларів за якогось песика; і вигулюватимуть його, і любитимуть його як дитину, щоб їй можна було десь волочитися цілу ніч, і регулюватимуть народжуваність.
E-58 Що чекає, як не хаос! Може, ви ніколи не почуєте мого голоса знову, але я хочу, щоб ви пам’ятали це: Ми при завершенні!
E-59 Там, ми бачимо, що сталося, щ? було вчинено. Врешті-решт, настала визначна година: обрали Ахава, і, коли його обрали, він одружився з Єзавеллю; з цією прогнилою жіночкою, що ввела увесь Ізраїль в ідолопоклонство. І як Ізраїль вчинив тоді, що ж, це…Вони мусили були перебувати у відступницькому стані — дозволити, щоб у їхній країні сталося таке. Закони пишуться людьми для людей, і ми вчинили те саме!
E-60 Був такий час, коли Америка не…вони були не такі дурн?, щоб дозволити тій проститутці, тій блудниці, що впивалася кров’ю мучеників (вбивала їх)…І причина, чому вони втекли сюди: заради свободи, вони не хотіли миритися ні з чим подібним. Це виявляє, що ми у відступницькому стані, вся нація, щоб обрати таке-от. Ох, звичайно ж, тепер ви…деякі з вас, з затятих демократів, думатимуть таким чином, що: “О-о, ну, він—він сформує непогане політичне керівництво”. З точки зору роздумувань та для тілесного розуму це може здаватися правильним. Але з точки зору Слова Божого та для духовного розуму — це безглуздя. Безперечно, це безглуздя — дістати від цього пару зайвих доларів, і те, що знизять деякі податки чи що-небудь таке.
E-61 І ми переживаємо важкі часи, наші місіонери на ниві сьогодні, бо нас тепер вважають католицькою країною. Ну, певна річ, Росію вважають комуністичною, бо в них лідер-комуніст. Червоний Китай вважають комуністичним, бо в них лідер-комуніст. Нас вважають католиками, бо в нас лідер-католик.
E-62 О-о, коли Ахав був на престолі…Ви скажете: “На престолі був він”. Це так, але Єзавель була головою за тим престолом. Саме вона здійснювала керівництво. Дивіться, як вона взяла сам? ж закони тієї країни, та перекрутила їх під свою вигоду та під свою ненажерливість, та змусила Ахава чинити так, бо вона була його дружиною. І отак воно є з нашим лідером сьогодні. Я не кажу, що він не є хорошою людиною, але дивіться, щ? за ним: блудниця, те, заради чого ми приїхали сюди (щоб бути Америкою); сам? ті першооснови, на яких було побудовано Америку. Ми, своїм же вільним правом обрання обрали таке-от.
E-63 Тепер ви розумієте, чому мій голос має замовкнути дуже скоро. Але дехто має пізнати! Так! Чому? Об’явлення 2:20, вона назвала себе “пророчицею”. Просто дивіться за хвилею гріха, що накочується зараз. Дивіться, як одне зближається з іншим. Дивіться, як модерністичні, дивіться, як безбожні речі відбуваються у церквах. “І, врешті-решт, прийде переслідування”, — Біблія каже так — ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ! Авжеж, буде так.
E-64 І що станеться тоді? Точно як було тоді, так буде й тепер. Вона була тією силою, що стояла за цим, саме вона контролювала це. Прочитайте…я думаю, це сім-…десь у 17-му чи у 18-му розділі, десь там, ви побачите, щ? вчинила Єзавель: як вона обкрутила Ахава, і він не міг нічого сказати про це, бо то була його дружина. Погляньте, на чому тоді була побудована та країна — на ізраїльтянинові-відступникові з його дружиною-поганницею (в нього за спиною), що вклонялася Ва?лам. І що вона вчинила? Вона врешті-решт зробила все настільки модерністичним і таким прилизаним, і люди прийняли це так легко, що уся церква прихилилася до цього, проповідники та всі. Хіба не сказав був Ілля: “Господи, я один тільки лишився”? І як було тоді, це відповідає сьогоднішньому дню.
E-65 Вони боялися сказати що-небудь. Хіба сьогодні не є майже так само? Вони боялися щось сказати. Тож ми бачимо, що вони стали розпутними, розгнузданими, п’яне фіглярування, подурілі на задоволеннях, та все інше, точно як і сьогодні. Єзавель перекручувала ті Писання…Що вона вчинила…тобто, ті закони, як—як Єзавель перекрутить. Пам’ятайте, Єзавель, вона називає себе “пророчицею”, щоб підкоряти людей, і вона каже, що вона, мовляв, — “єдиний голос Бога на землі”. Вона змусить тілесний розум повірити в це, безсумнівно.
E-66 “Прийде поклоніння жінці, у Сполучених Штатах, і це буде Марія”. Я побачив це, у тридцять…у 1931 році. Сталося сім подій. В мене це є просто тут же на папері, зі мною, записане у 1931 році. Як я сказав: “Цей президент, Франклін Д. Рузвельт, він доведе увесь світ, допоможе зробити це, втягне цей світ у війну”. Ще не дійшло до війни, в часи депресії. Я сказав: “Іще одне…” І моя мати, зап?кла демократка, невдоволено зиркнула на мене, коли я сказав це. Я сказав: “Мені все одно, чи він республіканець, чи він соціаліст, чи хто завгодно, це є ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ”. І я сказав: “Роблячи так, вони дозволять жінкам брати участь у голосуванні. І коли вони вчинять це, вони вчинять одну з найганебніших речей, що коли-небудь робилася цим народом”. І я сказав: “Одного дня вони поплатяться за це”. І вони поплатилися, на минулих виборах. Ось хто обрав його — жінки.
E-67 А ви, дорогоцінні темношкірі, на Півдні, як ви проголосували! Ти скажеш: “Це не твоє діло — говорити це за кафедрою”. О-о, ні, це моє діло, це є Слово Боже! І пляма крові Авраама Лінкольна — того, хто подарував вам свободу, що у тому музеї знаходиться на сукні ж?нки, а ви продали своє первородство. Як вам не соромно.
E-68 А ви, люди, заради політики, бо ти просто порядний демократ, проголосували за щось подібне; та продали своє первородне право американізма та Християнства, щоб передати його проститутці, що заправляє нами в цій країні, те, що зробило нас тим, чим ми є зараз. Бачите, як вона вповзала? Дуже непомітно, поки вона не опинилася тепер на престолі. Певно так! На престолі Білого Дому.
E-69 Дивіться! Вже…Чи бачили ви, якось на днях про католицькі школи та протестантські школи? Підтримувати католицькі школи, але не протестантські. Бачите? Ох, брате! Пильнуй на те, що тепер підніметься хвиля оцього всього. Зверніть-но увагу, і як вони вчинили це, дивіться, щ? сталося. Увесь цей гріх нагромаджується. Дійшло до цього та ввело всю країну в отаку-от хиткість.
E-70 Декілька років тому, коли в них було…п’ятидесятники тільки-но з’явилися, це спасло цю націю декілька років тому, коли Ел Сміт збирався висунути свою кандидатуру. Америка тоді була не така дурна. Але п’ятидесятники стали такими світськими, що це пішло далі, і продали свої права Християн політиці, і вже політика попереду Біблії. Ох, який жах!
E-71 Тепер, одну хвилиночку, і дивіться, як це проступає. Тепер, ми бачимо, що вони вчинили, і ті речі, які вони вчинили, ми бачимо, що це в точності відповідає т?му, що тут, гріх з кожного боку. Прийшла Єзавель, вона зачарувала увесь народ. І зверніть увагу, зрештою, вона почала будувати величезні святилища Вала?мові. Це так? І Вала?мові священики почали стікатися звідусюди, щоб попасти туди, і почали занечищувати країну вала?мським поклонінням.
E-72 Дивіться, як вони вчинили, дивіться, як вони попроростали. Якраз ті речі, які вони робили, дивіться, де вони сьогодні. Погляньте на те, як католицизм поглинає, поглинає, поглинає; проникає всередину через шлюби, розбиває це, точно як сказав Даниїл про те, що вони чинитимуть. Залізо та глина не поєднаються, але їхнє насіння перемішається, розламуючи. Кожна дівчина-протестантка, що виходить заміж за хлопця-католика, мусить виховувати своїх дітей католиками. Все подібне тому — шлюби, перемішування, інше, подібне цьому, поки не дійшло до того, що всі Сполучені Штати геть повністю зачервивілися.
E-73 Що нам робити як місіонерам, їдемо туди, щоб визволяти у Південній Америці та повсюди в тій частині світу, Томмі Осборну та іншим, що намагаються витягти людей з того поганництва, а вони можуть тицьнути своїм пальцем на нас, що ми обрали свого керівника, такого самого. Що—що станеться з цим світом? Це має струсонути кожну людину тут. Як нам відповідати? Що говорити місіонерам, коли там скажуть: “Ви приїжджаєте сюди, щоб визволяти нас від цього, а ваш же власний народ поставив те саме собі на посаду, на престол”? Як нам…Що…
E-74 Прогляньте сторінки історії, зверніться у минуле та побачте, хіба це—хіба це не є майже зовсім антиконституційним — статися такому. Такого не зробили б роки тому, але, розумієте, ми розпродали свої Християнські права політиці, і саме так диявол і вплівся. Ахав був для Єзавелі тільки лише підставним главою. Це тільки оцим і буде — просто підставним главою. Сам він не робитиме такого, але ота система в нього за спиною змусить його зробити це. В точності так! Вщипни себе у своєму сумлінні, ти, Християнине. Прокинься, вже пізніше, аніж ти думаєш. Стан, в якому ми знаходимося, стан, в якому знаходилися вони, і як вони дозволили собі розпуститися.
E-75 Як велике любляче серце Бога, мабуть кликало й ридало, коли Він бачив Свій місіонерський народ. Поставив їх за приклад, всі народи з’їжджалися звідусюди, тому що Бог благословив їх, бо вони були у єдності. Духовно у єдності служили Богу. А потім, подумати тільки, що Він—Він прагнув побачити, що вони повернуться до своєї першої любові та чинитимуть те, що правильне, але вони постійно відходили все далі, далі й далі, поки врешті-решт не прийшла Єзавель. Це в точності те, що вчинили ми. Віднесло від Христових першооснов. Коли Бог розсилав Своїх служителів по всій країні, вони проповідували святість — пілігрими святості, назаряни, п’ятидесятники — “Верніться до Бога! Верніться до Бога!”
E-76 А ті стародавні церкви-ветерани просто сміялися та глузували. Багато хто з тих модерністичних віруючих, ох, вони засуджували все, що чинили ті мужі, та казали: “Це від диявола”. До чого це привело? А церква почала прислух?тися до цього, більшість почала прислух?тися. І, одразу ж, ти дізнаєшся: “Якщо католичкам можна носити таке, протестанткам можна теж. Якщо католицькій церкві можна це чинити, протестантській можна теж. І тоді якщо методистам можна, як щодо баптистів? І тоді, якщо можна баптистам, як щодо п’ятидесятників?”
E-77 Бачите, ось у що вводять вас штучні людські системи. Аллілуя. Це є правда. Ось чому я проти неї — тому що Боже Слово проти неї. Штучна людська система: Бог проти неї, Його Слово проти неї, Його пророки будуть проти неї, Його правдиві слуги будуть проти неї, всі, кого народжено від Духа Божого, будуть проти неї.
E-78 Погляньте-но, яким став Ізраїль, як їх несло течією, поки, врешті-решт, з’явилася Єзавель. Погляньте, якою стала Америка, пливла світською течією, поки, врешті-решт, Єзавель захопила престол. Це так. Отож, насправді не Єзавель сиділа на престолі Єгипту…тобто, на престолі Ізраїля, але вона головувала за престолом. І на престолі Сполучених Штатів сидить не католицька ієрархія, але вона є тією системою за цим, бо вона у шлюбі з цим. І Біблія сказала, в цій країні, вони створять “?браз, подібний звірині”.
E-79 Ох, брате, сестро, в чому справа? Що ж, я—я знаю, що це таке. Біблія сказала, що вони одержать цей Лаодикійський період, і в ньому ми й знаходимося. Може, ви мене зараз зненавидите, але одного дня ви покинете ненавидіти, коли дізн?єтеся, щ? є Правдою. Ви можете не погодитися і встати й пот?пати з приміщення, це просто виявить вашу темність. Але одного дня ви усвідомите, одного дня ви відчуєте спрагу та пізн?єте, що це є Правда! Я говорю Її в Ім’я Господнє! Я з власної волі став мішенню, і це, кінець кінцем, зведе мене в могилу. Я збираюся бути свідком до с?мої смерті, якщо Бог допомагатиме мені. Це так.
E-80 І ось ми у такому стані, ми сьогодні, все йде таким чином. І Ізраїль, як Ахав зробився підставним главою для Єзавелі, бо він був—він був одружений на ній. Америка, наш керівник, як сталося так, що…Ви знаєте, що наш керівник був багатієм? Кому це відомо? Мультимільйонером. Хтось сказав мені, у якомусь часописі, чи по радіо, чи по телебаченню, чи звідкись, Джек Бенні чи хтось сказав…я думаю, то був Ерні Форд. Хтось сказав, що “Його батько допоміг йому одержати два штати, що були не його”. Якраз про те, кому належали усі інші. Як він це одержав? Як прийшли ті гроші? Через торгівлю віскі та горілкою. Ось чому він знизив податки на віскі та на інше. Ось що зробило його багатієм. Те, що принесло прокляття на нашу націю, те, що розбестило розум нашого народу, те, що перетворило наших хлопців на п’яничок, а наших дівчат на проституток — гроші, одержані від цього, зробили його багатієм.
E-81 Те саме, тая стара єзавельська система, та с?ма, що переслідувала наш народ, та с?ма, що тягла їх (у римо-католицтві), та спалювала їх, та розривала їх на частини, та робила з ними все, та сама кров мучеників (каже Біблія) — на ній! Ось вони, всі попереодружувалися. А ми, американці, плетемося далі — “О-о, ну, нам підбавили декілька доларів, і ми непогано живемо. Набагато краще, аніж усі інші народи”. Але, брате, почекай-но хвилинку.
E-82 Давайте-но розберемо це літера за літерою, протягом наступних декількох хвилин, побачимо, що сталося.
E-83 Проповідники увесь час були поруч та цяцькалися з ними, йшли просто далі з ними, з усією системою. Вся ізраїльська система йшла в ногу з Єзавеллю. В них була певна форма, так. І хіба не каже нам Біблія, що в останні дні в нас буде “форма благочестя”? Усі пророцтва справдилися, брате, ми при завершенні! Національно ми при завершенні! Духовно ми при завершенні! Кожна система при своєму завершенні! Наступне — це прихід Господа та перенесення Церкви.
E-84 Бог посилав різні знаки, чуда, чинив все що тільки Він міг, намагаючися притягнути людей, а вони постійно рухалися у т?му ж напрямку. Погляньте на це місто тут, погляньте на цю округу, з десятками сотень і сотень п’ятидесятників; і, через ставлення до Правди, де вони сьогодні? Бо хтось сказав їм не співробітничати з цим зібранням. Ви, бідолашні, обачні…Нехай Бог буде милостивий до вас — єдине, що я можу сказати. Коли у вас, у Християн тільки отакий-от хребет і не більше — у вас куряча кістка, а не людський хребет. Правильно! Що нам потрібно — це “проповідувати зубасту Євангелію”, яка пошматує оце все. Пішли як і всі інші, а потім ви дивуєтеся, чому ми кричимо про це. І тоді, бачите, на тебе чекає “теплий прийом”. Я розраховую на це, я мушу.
E-85 Все це йшло далі в Ізраїлі. Врешті-решт, одного дня, з пустелі, ступаючи важкими кроками, приходить такий собі увесь зарослий чолов’яга, Ілля Тішб’янин. Він не вийшов ані з жодної з організацій, він вийшов з пустелі! Він не мав з ними нічого спільного. Він був пророком Господнім. Брате, він струсонув те єзавельське царство за все, що там було. Вони зненавиділи його. В нього не було ніякого співробітництва, я вам це гарантую. Біблія каже, що не було. Певна річ. Уявляю, як у тих розмальованих Єзавельок “піднімався кров’яний тиск” від нього. Він поклав сокиру біля коріння дерева, як і Іван, тріски летіли куди полетять, але він поклав її там. Він струсонув усю країну, виявляючи їм, що вони були неправі, та намагаючися знов навернути їх до живого правдивого Бога та до Його Слова замість єзавельського поклоніння.
E-86 Що вони вчинили? Чи прийняли вони його? Вони зненавиділи його! Але його Слово йшло все так само, бо він мав ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ! Бог працював з ним та виявив, що він був помазаним пророком — тими подіями, що, як він сказав, мають статися. І все, що він вчинив, довело, що він був Божим пророком. Але вони все одно не вірили Цьому, бо він трощив їхні театри. Він сказав їм, що вони “Неправі!” Ахав був підручним робітником. Істинно так! І, зверніть увагу, йому не вірили, але він проповідував Це все так само. Ніхто з проповідників не погоджувався з ним, він сказав: “Я один тільки лишився, Господи. Поглянь на них, вони навіть не…ані один, ніхто не співпрацюватиме”. Але в нього була певна місія, яку потрібно було виконати, і він виконав її. Він мав Слово Господнє, ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ! І він нападав на націю, він нападав на церкву, він нападав на все, що там було, і Бог був з ним!
E-87 Нам обіцяно, в останні дні, що він повернеться до цієї країни теж. Я знаю, Ісус, коли…Матвія 17, коли Його запитали: “Чому книжники кажуть: ‘Ілля…’?”
E-88 Дивіться, що Він сказав: “Істинно, перш має прийти Ілля”, — минулий, теп-…в майбутньому часі. Та потім Він поставив Івана як приклад. Іван не був Малахією 4. Іван був Малахією 3 — “Ось Я посилаю посланця перед Собою, щоб приготувати шлях”.
E-89 Малахія 4, Він сказав:
Перед тим, як настане день Господній, великий та страшний, коли усю землю буде спалено як солому; перед тим днем Я пошлю Іллю.

E-90 І то був не Іван, бо Господь не спалив землю, коли приходив Іван. І якщо ви звернете увагу, в останньому розділі, в останньому вірші, Він сказав: “І він (пильнуйте; він, говорить…) приверне серця батьків до дітей і серця дітей до батьків”.
E-91 Тепер дивіться! Прийшов перший Іван, перший Ілля, щ? він зробив? Він прийшов та приніс певне Послання та навернув старі затверділі серця ортодоксів до віри молодої церкви, до дітей. Та коли прийде наступний Ілля, наприкінці часу, він повинен буде звернутися в минуле та взяти батьківські серця…синівські серця, точніше, та повернути їх до Віри п’ятидесятницьких батьків. Бачите різницю? Він не буде одним з цих так званих, що ми їх маємо тут сьогодні, він звернеться просто до Дій 2 та почне просто звідти. Він проповідуватиме ту незайману Євангелію, просто говоритиме те саме, що сказав Петро у День П’ятидесятниці, тому що те, що він сказав у П’ятидесятницю, повністю підтвердило всі інші місця Писання. Він не крутитиметься з якоюсь організацією, коли прийде Ілля. Він ненавидітиме жінок, як і Ілля, точно як…тобто, непорядних жінок, точно як і Іван. Він любитиме пустельні місця, точно як і ті. Він не жалітиме. Ми очікуємо на його прихід. Він прийде! Бог сказав, що він прийде, і він буде тут!
E-92 Я вірю, що би там не було, це Послання, що ми його маємо сьогодні, буде передвісником його величного приходу. Так, панове! Він іде, вже народився. Як і Ілля, з’явився з пустелі як ураган, він десь заявить про себе. Він проповідуватиме Дії 2. Він поверне Віру цих давніх п’ятидесятницьких батьків просто до…віру цих п’ятидесятницьких дітей поверне просто до Віри п’ятидесятницьких батьків. Він звернеться просто до Дій 2, Дій 2:38 — до всього цього повністю. Він принесе справжню незайману Євангелію. Він не матиме нічого спільного з Єзавеллю та її системою. Він буде Божим слугою. Безперечно, буде! Біблія сказала, що він прийде. Він пророкуватиме та проб’є своїм Посланням в обличчя цим Єзавелям, точно як і Ілля вчинив при початку, Ізраїлеві. Його ненавидитимуть! З ним не співпрацюватимуть, ні, ні. Він прийде! Бог обіцяв це, і він з’явиться на сцені. Він—він проповідуватиме до ?браної Церкви, як і сказано Там, що він проповідуватиме, термосячи ту ?брану, струшуючи з неї все тілесне, цей світ та все інше, струшуючи це, виварюючи це, збираючи Церкву разом, людей.
E-93 Я знаю, ви скажете: “Це моя деномінація”. Брате, ти неправий! Іван прийшов як система, що складалася з однієї людини, щоб представити Одну Людину: Ісуса Христа. І Ілля — це буде не система, це буде людина, Ісус так сказав. Це буде один муж, що помазаний Духом Святим. І він не представлятиме ніяких трьох або чотирьох богів, він представить Одного — Господа Ісуса Христа, бо його Послання струсоне та поверне п’ятидесятницьких дітей до Віри батьків.
E-94 Пам’ятай, брате, якщо я кажу оце все, щоб роз’ятрити, мені потрібно бути біля вівтаря. Я кажу вам ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ! Якщо Бог не підтвердив, що я говорив вам Правду, по всій країні, по всьому світу, тоді скажіть мені, де була помилка. Я кажу вам Правду! Поверніться до Бога, негайно! Вийдіть з цих систем, бо Біблія каже, в Книзі Об’явлення, що “римо-католицька ієрархія — це повія, і вона є мати блудницям”. Що то таке? Церкви, сист?ми.
E-95 А звідки з’явилася методистська церква, звідки з’явилася лютеранська церква? Звідки методисти, баптисти, звідки з’явилися всі організації? Бог ніколи не організовував ц?ркви. Католицька церква сказала, що вони почалися ще тоді — “Ісус організував церкву”. Я хочу—я хочу сторінку історії, тобто, сторінку Біблії. Протягом трьохсот шести років не було жодної організації, після смерті останнього апостола, потім вони сформували Нікейську раду та створили організацію. А коли вийшов Лютер…він був сильним мужем Божим, та щойно він відійшов, ота групка людей узяла та сформувала іще одну організацію. Тоді Дух Святий зійшов на Джона Уеслі, він ніколи нічого не організовував, та після того, як він відійшов, потім вони організувалися. Потім Дух Святий прийшов з п’ятидесятниками, і вони вийшли з методистів. І що сталося? Потім організувалися вони.
E-96 Але ті будуть системою, що складається з однієї людини, що проявиться з силою та помазанням Іллі, щоб сповнити це пророцтво. Аллілуя! Він струсоне це. І, пам’ятайте, він пророкував їм, пророкував та говорив їм оце все, і Бог діяв з ним. Але його завершальне Послання атакувало Білий Дім. Еге ж. Коли приходив Іван, його завершальне Послання атакувало Білий Дім того дня. Завершальне Послання Іллі, коли він прийшов тією дор?гою того ранку після того, як побував у Присутності Бога там, прийшов тією дорогою, увесь волохатий, лиса голова блищала, вуса розвівалися по вітру, очі сяяли славою Божою. Тая палиця в нього в руці, ноги ступали твердо й рішуче. Що він робить? Приходить з Самарії до самого Білого Дому та каже: “ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ!” Нічого не боїться. Церкви відкинули його, люди відкинули його, тож тепер він здійснює свою завершальну атаку — на Білий Дім.
E-97 Потім, що сталося після цього? Слухайте-но! Після тієї атаки його голос затих, ніхто не чув його більше. Бог покликав його зі сцени, сказав: “Ілля, ти проголосив своє Послання всьому Ізраїлю, вони знають Його. Тепер прямуй сюди до пустелі, відійди від них, відділися, бо Я збираюся вчинити дещо. Я збираюся показати їм, щ? значить відкинути Моє Послання”. Що прийшло? Війна, голод, голодомор.
E-98 ТАК ГОВОРИТЬ СВЯТИЙ ДУХ: “Дивіться, щ? приходить! Дивіться, що прийде слідом за цим! Був голод, БУДЕ голод!” Ох, може, не за хлібом, але за тим, щоб почути Слово Боже та Його Правду. Усі церкви згуртовуються та входять в це так само, точно як і ті вже були поглинуті оцим.
E-99 Що зробив Ілля? Він знайшов скрите джерело, високо в горах, де він діставав Воду Життя, Божественні об’явлення від Бога, коли він знаходився там під силою Божою. Об’явлення як невеличке скрите джерело, в той час, як усі інші голодували. І благословить Бог Своїх слуг (тих круків), вони приносили йому дещо попоїсти, поки він знаходився в ізоляції від людей. А ті були там унизу, голодуючи за пробудженням, і лунало — “Більше не чути про його пробудження у…Де той старий причуда, що ходить, громить наші організації? Де він тепер?” Вони не знали. Він відійшов з Богом в ізольоване місце, де вони не чули його голосу. Тоді вони почали бачити.
E-100 Коли Бог зсилає Послання та розповідає людям, а вони не приймають Його, тоді Він відводить Свого слугу та посилає Свої кари: голод, смерть (говорячи духовно, і фізично також). Чекай на депресію, брате. Ти думаєш, що ти побачив дещо, ти просто почекай трохи. Ти не бачив нічого. Ти думаєш, що ти пристрасно жадаєш доброго духовного пробудження, ти почекай якусь хвильку. Просто почекай, спраги та благання почути Слово Боже. Біблія так сказала! “Буде голод в останні дні, — сказав пророк, — і не за самим тільки хлібом та водою, але за тим, щоб почути правдиве Слово Бога”. Той голос буде потаємним, десь у пустелі, скритий.
E-101 Він поставив круків, Своїх слуг. Нехай будуть благословенні ті птахи, Його слуги, завдяки яким голос Іллі не згас під час його—його ізоляції від церкви. Круки приносили йому хліб та м’ясо вранці, і хліб та м’ясо ввечері, і він пив з джерельця, поки всі інші там унизу сиділи без духовної їжі та води.
E-102 Потім одного дня, після того, як гріх узяв своє, і Бог поставив Свій народ на коліна…Єзавель захопила все, вона стерла геть усе, і вона зробить це знову! Це є ТАК ГОВОРИТЬ БОЖА СВЯТА БІБЛІЯ: “Вона зробить це знову”. Вона тепер якраз на престолі, за підставним главою; крутить їм як захоче, ніхто її не зупинятиме. Авжеж, її ніхто не зупинятиме тепер, бо те, чого вони не змогли добитися у релігійних колах, вони запровадять це—вони запровадять все це у політиці, і ось вони це і вчинили. Еге ж, точно так вони й зробили. Це значить, у політичній сфері буде бойкот, у точній відповідності клейму звірини, так само певно, як і те, що я стою тут, розумієте, як сказала Біблія.
E-103 Я знаю, що ми вибиваємося з розкладу, я покваплюся. Я маю дістатися до цього останнього слова, якщо Господь дозволить мені.
E-104 Дивіться! Ілля залишався там, поки Бог не зрушив його. Він не проводив пробуджень. Він не проповідував ані проти чого. Він просто сидів там з одним тільки Богом, там у пустелі, бо він був пустельником. Він виріс у пустелі. Отак і Іван виріс у пустелі.
E-105 Він подався у пустелю самітно з Богом, віддалився від церкви після того, як виклав своє Послання. А церква відкидала Це, відкидала Це. І, врешті-решт, організації нічого не робили, тож йому просто довелося вийти. Бог покликав його зі сцени, забрав його у пустелю, сказав: “Йди-но сюди, вони не стануть більше слухати. Йди, і тоді Я наведу на них Свій суд”. О-о, так, він буде тут в один з цих днів, пильнуйте.
E-106 Потім, після днів його пророцтва, щ? сталося? Церква зачахла від сильного страху перед Єзавеллю, вона захопила їх усіх в себе, пожерла їх усіх. Захопила їх у себе та набудувала священних гаїв та все інше.
E-107 Але, одного дня, Бог знову викликав його! Ось він виходить. Тепер слухайте уважно і не злостіться на мене. Я кажу “ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ!” Коли він вийшов, що вчинив Бог? Він послав його до однієї жінки-вдови. Колись вона перебувала під владою певного—певного мужа, але потрібно було прийти смерті, щоб звільнити її, щоб вона могла повірити Слову пророка. Ви помічаєте це? Вона мала чоловіка, який водив її сюди й туди, в одній зі шкіл там. Але поки тривала та велика посуха, його було пожерто, смерть забрала його. Її вже ніщо ні з якою організацією не зв’язувало, тож вона була готова почути Слово Господнє. Жінка — мається на увазі Церква; вдова, що її чоловік (організація) помер, і вона вже навряд чи думала, що виживе сама. І Бог сказав: “Тепер іди до неї, вона почує тебе, Я наказав їй”.
E-108 Ох, ми часом думаємо, ви, невеличка групка там, що є такими вірними і робите все, що у ваших силах, щоб проводити зібрання, щоб спробувати показати людям, що у вас у серці все гаразд і що ви хочете, щоб ті виправилися, ви думаєте, що вам доводиться важко. Але, пам’ятайте, Бог не спускає з вас Своїх очей! Ви любите Його, я знаю, що ви любите Його, ви не сиділи б тут, ви не стали б відвідувати нічого подібного. Бог не спускає з вас Своїх очей. Так!
E-109 І коли він помер, її чоловік помер, її організація померла, тож тепер вона була готова почути Слово пророка. Тож коли пророк підійшов до воріт та попрохав у неї води, вона пішла, щоб набрати її. Потім він сказав: “Принеси мені чогось попоїсти”.
E-110 А вона обернулася й сказала: “Як живий Господь, в мене нема нічого, тільки на один раз”.
E-111 Отож, здавалося, немовби його було послано, щоб забрати ту крихту, що в неї була, але сталося зовсім навпаки. Коли вона забажала віддати те, що в неї було, щоб одержати підтримку від Слова, Бог нагодував її. І якщо ти бажаєш віддати той Дух, що в тебе є, той Дух, що його Бог дав тобі, щоб одержати підтримку від Слова — тоді Бог збереже тобі життя. Аллілуя! О, слава Богові! Чи бачите ви це, церкво? Не думайте, що я не при собі, ні. Але те, що в тебе є, та крихта, якою ти віриш в Бога, та віра, що в тебе є — помісти це на Слово, не на організацію! Покладися нею на Боже Слово, Він збереже тобі життя.
E-112 Тоді вона була готова, бо раніше вона не змогла б, тому що їй не дозволили б. Але тепер вона була готова. Чи прийме вона це? Бог послав пророка до неї. Чи прийме вона його Слово? Чи прийме вона цього пророка? Так, вона прийняла. І він сказав їй, сказав: “Тепер, ту крихту життя, що в тебе є, помісти це сюди, принеси це спочатку мені”. І що сталося? Коли увесь світ чахнув та помирав від голоду, вона, та її діти, та всі її домашні мали якісне харчування тричі на день — Божественне об’явлення на Слові. Я сподіваюся, ти бачиш це, друже.
E-113 Що було далі? Він залишався там, поки не закінчився голод, жив з цією жінкою (цією Церквою), що прийняла його та повірила його Слову. І він зберіг її при житті (зберіг Церкву при житті) Словом Господнім, бо він сказав “ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ”.
E-114 Тепер, в нас нема часу, щоб розібрати решту цієї розповіді, ви розумієте, як йому довелося підійти до відкритого показу з Ваалом. Він вчинить це, в один з цих днів, не турбуйтеся. Коли він притопає з тієї пустелі, пильнуйте, що відбуватиметься.
E-115 Що сталося? Потім, коли старий добряк Ілля, пророк, правдивий Божий слуга підійшов до завершення своєї дороги, Бог сказав йому одного дня, сказав: “Ілля, ти вже проповідував достатньо довго. Ти воював з Єзавеллю, та з усіма її фарбами, та з усім, що з тебе вже досить цього”. Сказав: “Прямуй до Йордану!” І ось він іде, дійшов до Йордану. Там тече мулистий потік — холодна крижана вода, — те, з чим має зіткнутися кожна людина: Йордан, смерть.
E-116 Та коли цей визначний слуга Божий підійшов до Йордану, а його син йшов поруч з ним, син в Євангелії…О-о, так, він був його сином — “Батьку мій, батьку мій, колісниця Ізраїлева та верхівц? його”. Коли він та його син йшли пліч-о-пліч, туди до Йордану, він дивився, як його тато піде того ранку.
E-117 Коли він дістався до Йордану, він узяв та зняв зі своїх плечей той плащ сили, сказав: “Смерте, ти нічого мені не зробиш”. І він вдарив Йордан — “Геть звідси, я переходжу цього ранку”. Що сталося? Він відкотився і висох, як порох. Що робив той старий пророк? Він дивився по той бік Йордану, він знав, що там десь на нього чекає колісниця з кіньми. Він йшов додому, його роботу було закінчено. Його місце заступав його син у Євангелії.
E-118 Якось я їхав додому з Заходу. Це згадалося мені. Я увімкнув радіоприймача (мені потрібно було їхати три дні, дві тисячі чотириста миль, самому). Я увімкнув радіоприймача і я…слухав негритянські духовні пісні з Дель-Ріо, з Техасу. Там був один чоловік, що вів розмову про одного старого негра. Він помирав, і він повинен був підійти до тієї ріки, він сказав: “Ті золоті капці, що я їх носитиму, коли ходитиму вулицями, вимощеними золотом”. Цей старий негр усе життя проповідував, і єдиною його розрадою, яку він міг собі уявити, було його старе б?нджо, що висіло на стіні. Він сідав на лантухи з бавовною та грав собі гімни, відпочивав від свого служіння, зі старим банджо. Ось як він відпочивав. Він сказав, що стара коняка, на якій він їздив, буде там з тією колісницею. Я думав про них. Він сказав: “Ті золоті капці, що я їх носитиму, коли ходитиму вулицями, вимощеними золотом”.
E-119 І коли він проспівав, я вимкнув радіоприймача. І їхав далі, тримаючи кермо в руках. “О-о, це так. Я теж маю прийти туди. Що дає мені розраду? В чому я знаходжу собі розраду в пустельній місцевості?” В мене є старенька рушниця, що називається…Я полюю з нею восени. Це рушниця 27-го калібру, Ремінгтон 721 моделі. Один чоловік, один брат дав її мені, у Каліфорнії, роки тому. Я вже не один рік полюю з нею. Як…якою розрадою це є, бо я—я знаю, що це добра рушниця, це моя розрада у пустельних місцях.
E-120 Потім я згадав про своє видіння. Коли я дістався туди та побачив увесь свій народ, я почув, як щось заіржало, і ось підійшов мій Принц (мій верховий кінь) та поклав голову мені на плече. Я подумав: “Так, в один з цих ранків я теж підійду до Йордану”. І стара двадцятисімка, яку я був…висить на стіні. Я не знімав її аж з минулої осені. “Той верховий кінь, на якому я їздив, Бог запряже його в мою колісницю, того ранку, коли я підійду до ріки”. Вона стоятиме одразу за рікою. Бог пошле його, я бачив його однієї ночі. Його буде запряжено в мою колісницю, в один з цих ранків. Я понесуся, все вище й вище крізь хмари.
Помолимося.

E-121 О-о, до тієї сили Божої, якою я насолоджуватимуся, коли я ходитиму тими золотими вулицями! І там, та стара рушниця, що зараз висить на стіні, вона тоді не буде вже потрібна. Мені хотілося б знати, якщо моя колісниця з’явиться, чи буде мій верховий кінь, якого я бачив у видінні, чи буде він запряжений в мою колісницю, того ранку, стоятиме там біля ріки. Я сподіваюся, що буде. Я хочу бути підхопленим. Я хочу, щоб Церква теж, я хочу, щоб кожен з вас піднявся туди отак.
E-122 Чи хотів би ти знати, коли ти прийдеш до Йордану? Чи покинеш ти оці безбожні системи цього світу та чи приймеш Ісуса Христа своїм Спасителем? Якщо ти не Християнин, чи не піднімеш ти свою руку та чи не скажеш: “Помолися за мене, Брате Брангаме. Коли я підійду до Йордану…”? Благословить вас Бог. Благословить вас Бог. “Коли я підійду до Йордану, я хочу взяти силу Святого Духа, що на мені, та вдарити по холодній воді, та перейти”.
E-123 Як ти можеш сидіти під таким словом, помазанням Святого Духа, і знаєш, що Святий Дух розповідає мені твій стан, і не спроможешся підняти руку? Видно, настав час здійснити мандрівку по пустелі! Чи знайдеться хто, перед тим, як ми почнемо молитися, іще один? Двоє підняли руки; троє, благословить тебе Бог, синку.
E-124 Наш Небесний Отче! Троє; це буде чудово, Господи, якщо вони—вони будуть саме там того дня. Я молю, щоб вони були там, Господи. Вони підняли свої руки, бо вони впевнилися, що ці світські системи помирають, і дуже скоро вже важко буде віднайти голоси Божого Слова, Бог забере це від церкви. Клич, поклик Нареченого скоро замовкне, і єзавельська система придушить його. Але вони хочуть мати…жити тим скритим джерелом, як і Ілля, щоб вціліти під час голоду. Нехай Бог дасть їм Духа Святого тепер, наповнить їхні серця радістю та миром та скерує їхній розум на Боже Слово, щоб їм жити нині й опісля, вічно. Благослови їх, Отче. Вони Твої, завдяки Ісусу Христу, нашому Господу.
Схиливши наші голови:

E-125 Ті, що підняли руки та хочуть прийняти Христа, чи не підніметеся ви на ноги, всього на одну хвилину, поки я помолюся особисто за вас? Просто підніміться на ноги.
E-126 О Боже, невже мені не вдалося? Навіть оті троє, що підняли свої руки, не вистачає упевненості, щоб піднятися на ноги, щоб прийняти те, заради чого вони піднімали руки. Господи Ісусе, я передаю їх усіх Тобі до рук. Я проповідував Твоє Слово і не допустився жодного компромісу. Нині я—я зоставляю їм цей дім, Отче. Роби те, що Сам вважаєш за потрібне, і з церквою, і з Твоїм слугою, все це у Твоїх руках.
E-127 Отче, я молю, щоб Ти спас загинулих, наповнив усяким добром тих, хто голодні серцем, дав Життя Вічне тим, хто прагне, підняв Своїх слуг, щоб проголошувати Послання, дарував зцілення хворим та стражденним, щоб Ти прославився, бо я віддаю себе з Твоїм Словом. І на моїй руці, і в моєму серці, і в моєму розумі напиши Свої Закони, через Ісуса Христа, нашого Господа. Амінь.
Коли я підійду до тієї ріки (я не буду співати це),
Ані жодного з друзів нема;
Хтось чекатиме там, Він покаже мій путь,
Я не сам Йордан перейду.

E-128 Ти роздавав молитовні картки, Білле? Мені тяжко. Які ти роздавав сьогодні? Б? З літерою А ти теж роздавав, чи ні? Гаразд, викликай їх. Спочатку Б, з першого по…Молитовна картка Б, номер один. Ми молитимемося за вашу хворобу. Б, номер один, в кого вона? Молитовна картка Б, номер один, там хтось далеко ззаду. Проходьте сюди, леді. Б, номер два, підніміть свою руку. Ота жіночка? Номер три. Б, номер три, підніміть, будь ласка, свою руку, щоб мені побачити, де саме. Три? Номер чотири, Б, номер чотири. Б, номер п’ять. Будь ласка, підніміть свою руку, Б, номер п’ять. Отой чоловік? Добре, шість, сім, вісім, дев’ять, десять, одинадцять, дванадцять, тринадцять, чотирнадцять, п’ятнадцять. Добре, ось що, нехай усі, в кого літера Б, все одно піднімуться,
і тоді будуть усі. Кожний місіонер на ниві, де тільки можна.

E-129 Усі, в кого молитовні картки з літерою Б, підніміться та займіть свої місця згідно з вашими номерами. Тепер, які там далі? А? В кого молитовна картка А, номер один? А, номер один, де вона? Вона точно тут. А, номер один? Їх роздавали вже два чи три дні, тож, можливо, їх тут нема. Усі, в кого молитовна картка з літерою А, вишикуйтеся ось тут. Проходьте отуди під стіну, з поштивістю.
E-130 Я хочу поговорити з вами, хто без молитовних карток, просто одну хвилину, перш ніж почнеться черга.
E-131 Тепер, що стосується ваших молитовних карток, тримайте їх у руках, щоб хлопці могли узяти вашу молитовну картку. Ви чекали, ви прийшли ввечері завчасно, щоб взяти собі молитовну картку, і маєте право встати у чергу. Я обіцяв вам помолитися за вас. Тепер я постараюся дотримати своєї обіцянки, нехай допоможе мені Бог.
E-132 Це ваш синок? Дуже славний хлопчик. Будь ласка, пробачте мені. Ця жінка тут — непоганий ?браз справжньої американки. Її синочок, комбінезончик та смугаста курточка. Молода жінка з довгими косами, хороше вдягнена. Благословить Бог її, та її дім, та її чоловіка, та всіх рідних. Це і є справжні істинні США з написом “Християнство” зверху. Нехай наша країна надовго залишиться такою-от! Пробачте мені, жіночко, що кажу це, але я просто…щоб люди зрозуміли, щ? я вважаю схожим на Християнку; жодного манікюру, чи як воно там, просто леді.
E-133 Благословить тебе Бог, Брате Салливан.
E-134 “Величний Лікар”, будь ласка.
Величний Лікар нині тут,
Ісус, в любові щедрий;

E-135 Чи вірите ви в Нього? Чи вірите ви, що Він є Великий Лікар? Тепер побудьте в пошані всього одну хвилинку. В нас є ще трохи часу, я трошки обр?зав проповідь. Я сподіваюся, що ви зрозуміли, однак, щ? малося на увазі. Просто вірте всім своїм серцем. Вони всі вишикувалися, хтось там ззаду допоможіть людям встати в ряд. Добре? Тепер, всі, в кого молитовні картки, стоять.
E-136 Чи вірите і ви також там, хто без молитовних карток? Якщо у вас є віра, Бог викличе вас. Тепер, всі, в кого молитовні картки, у черзі.
E-137 Ота дівчинка, що сидить там ззаду, з хворою ногою, отут на цьому…Чи віриш ти, що Бог уздоровить її? Якщо віриш, просто май віру, і Бог дарує це тобі.
E-138 Думаєте, що ваш хворий батько видужає? Вірте — ви одержите це.
E-139 Як щодо вас отам, м?литеся за свого небіжа, що в нього якийсь нервовий стан? Ви думаєте, що Бог уздоровить його? Жіночко, що сидите он там, якщо віритимете в це — ви одержите це.
E-140 Чи всі з вас збираються вірити?
E-141 Тепер я хочу…Хто з моїх братів, що присутні тут, є проповідниками Євангелії, проповідниками Повної Євангелії чи ким завгодно, що вірять у Божественне зцілення? Підніміть свої руки. Я б хотів, щоб ви підійшли сюди та допомогли мені помолитися за цих людей, щоб люди зрозуміли, що справа не в тому, що це я молюся за людей, ви можете теж. Підійдіть-но сюди та станьте тут разом зі мною на платформі. Ви зробите це, браття, ви, служителі? Проходьте сюди та піднімайтеся на платформу. Це добре. Дякую вам, браття. Дякую вам. Проходьте вперед, браття, проходьте.
E-142 Що кажете? [Хтось говорить: “Можна ми тут поставимо чергу у два ряди?”—Ред.] Так, можна. Поставити тут чергу у два ряди, це буде чудово. Добре. А зараз поверніть у той бік, браття. Поверніть у цей бік, я збираюся проводити людей ось сюдою. Тепер хто-небудь з вас станьте з цього боку від мене, ось тут, станьте з цього боку. Отак.
E-143 Тепер, до аудиторії, чи бачите ви цих прекрасних людей тут? Це мужі, що піднімуться сюди, стоять за ту саму Євангелію, яку проповідую я. Розумієте? Вони прийшли сюди, бо вони вірять у Неї. Тепер вам слід пишатися своїм пастором, який з’явиться на цій платформі тут, тверде, сильне проповідування. То є мужі, в яких є об’явлення, які знають, що…не те, що я проти цих мужів, іноді буває так, що ми зав’язані у тих системах, які змушують нас…Оті системи — ось проти чого ми; не проти людини, Божого слуги.
E-144 Тепер, якби ми провели для кожного тут розпізнавання, на скільки, ви думаєте, мене вистачило б? Я валюся з ніг, коли доходжу десь до…десь після шести, п’яти чи шести, десяти; трошки більше, може, половину, чверть черги, і мені кінець, всі інші залишаться без молитви. Нам так не можна. Та коли це…але в цьому нема потреби. Ви знаєте, в чому ваша проблема. Ви знаєте, що ви вчинили, тож визнайте свої гріхи. Якщо в когось з вас там є хоч одна дрібочка сумніву у вашому серці — викиньте це геть просто зараз же та скажіть Богові, щоб простив вам. Якщо ви неправі перед Богом, скажіть Богові, щоб простив вам. Якщо ви не зробите цього, і ви неправі перед Богом, це не принесе вам жодної користі — пройти сюдою. Ви просто змарнуєте свій час. Це правда. Ось, це так, браття? [Браття кажуть: “Амінь”.—Ред.] Це так.
E-145 Погляньте-но сюди. Тут стоїть Брат Кідд. В мене авто мало не розлетілося на шматки, коли добирався до нього, десь рік чи два тому, щоб…Він помирав від раку, мав померти того дня. Його дружина сказала мені: “Поспішай!” Сказала: “Він вже помирає”. Коли я дістався туди, Господь уздоровив його. І ось він досі тримається. Я думаю, він ось на стільки-то набрав у ваз?, та все інше. Старий ветеран минулих днів, ви розумієте. Якраз про таких-от людей я проповідував, що проповідували роки тому; і покладався на те Слово, а люди сміялися з нього. А він та його жінка мандрували пішки залізничними коліями і так далі, йшли високо у гори та по вугільним копальням, їх гнали, та кидали у в’язницю, та все інше. Це той чоловік, що воював, щоб вибороти нагороду, отакий-от.
E-146 Отож, брати, я кажу вам, у вас, напевно, не буде духа розпізнавання. Це не є конче необхідним, розумієте, це—це не є обов’язковим. По-перше — ви є мужі Слова. Ви набагато кращі, набагато більше проповідники, ніж я, бо я—я не дуже-то є проповідником. Але я…але ви—ви помазані, будь-який муж, що покликаний проповідувати Євангелію — покликаний уздоровлювати хворих; загальний наказ такий: “Ідіть по цілому світу та проповідуйте Євангелію кожному створінню. Хто увірує й охриститься — спасений буде. Оці ось ознаки супроводжуватимуть тих, хто увірує. Якщо покладуть свої руки на хворих, і так далі — ті видужають”. Якщо тебе покликано бути служителем — тебе покликано молитися за хворих.
E-147 І причина, чому я роблю це — щоб оце зібрання…щоб вони побачили, що їм не потрібно чекати на якусь особливу людину, на Орала Робертса, Томмі Хікса, Томмі Осборна, на мене, на когось, хто приїде для служіння зцілення. Я хочу, щоб вони побачили, що ви є мужі Божі. Розумієте? Ви є мужі…Таке саме право покладати руки на будь-кого з них, як—як і в мене чи в будь-кого іншого. Зрештою, браття, ви всі знаєте, як—як служителі, що це їхня власна віра в Бога, що здійснює це. Це так? Ми просто підносимо молитву за них.
E-148 Тепер ви скажете: “Брате Брангаме, чи знаходиться Дух, тобто, чи знаходиться там з тобою Святий Дух?” Звичайно ж. Так, панове!
E-149 Тепер до вас у зібр-…у черзі там, якщо ви вірите всім своїм серцем, що Бог уздоровить вас, підніміть свою руку, скажіть: “Я прийму це”.
E-150 Тепер, підходьте сюди, нехай оця—нехай оця жіночка підійде сюди. Я не знаю вас, я ніколи вас не бачив. Якщо Святий Дух скаже мені, щоб мої брати тут, що знаходяться тут, бо вони всі стоять тут навколо мене. І не тільки це, що мої брати тут, і мій Господь тут. Це і їхній Господь теж. Отож, якщо Він скаже мені що-небудь, щ? з вами негаразд, що б там у вас не було, ви дізн?єтеся, чи правда то, чи ні. Я хочу, щоб вони, я хочу, щоб зібрання, я хочу, щоб люди там побачили, що Святий Дух знаходиться тут на платформі, щоб дати розпізнавання, але це нікого не зцілить. Але якщо Він розповість мені про вас дещо, те, про що вам відомо, що я нічого не знаю про це, точно як було з жіночкою біля криниці…Не те, щоб такий самий випадок, але, я маю на увазі, коли чоловік та жінка побачилися вперше. Ісус, начебто як чоловік середнього віку, а ця жінка — то була, мабуть, ще зовсім молода жінка, можливо, як ви.
E-151 І якщо Він зробить це, зможе розповісти мені, заради чого ви тут, вашу хворобу, чи повірите ви, що то мусить бути Його Дух, що вчинить це? Чи вірите ви в це, браття? Той самий Господь Ісус стоїть тут? Ви, зібрання, чи вірите ви тому самому? Ви, що у молитовній черзі, чи віритимете ви тому самому та чи пізн?єте, що ці мужі…? Чи став би я виклик?ти їх сюди, якби я вважав, що вони не є…? Після такого-от проповідування і сказавши те, що я сказав, і потім викликати сюди мужів, що недостойні? Я не став би робити такого. Я руйнував би те, за що я воюю. Розумієте? Я вірю в них. Я вірю, що вони є мужі Божі.
E-152 Тепер дивіться, Святий Дух стоїть зовсім близько. Просто щоб поговорити з вами, я намагаюся…Ви скажете: “Що ти робиш, Брате Брангаме?” Те саме, що й Ісус робив з жінкою, сказав: “Принеси Мені пити”, — Він просто намагався поговорити з нею хвилинку, з’ясувати, в ч?му була її проблема.
E-153 Ваша проблема — нервовість, ось від чого ви страждаєте. Якщо це так, підніміть свою руку. Отож, по її зовнішньому вигляду ти ніколи б не сказав такого. Чи не так, браття? Ніколи не сказав би такого про неї, але саме в цьому її проблема. Це триває в неї вже довгий час. Завжди надміру хвилюєтеся про щось, до того, як це станеться, і все таке інше. Це правда. Така ваша натура, просто створені таким чином, нервові; вам постійно здається, що має щось статися, а це не стається. Часом диявол каже вам: “В Цьому нічого такого нема, просто ти відступниця, ти перейшла лінію кордону”. Я не читаю ваші думки, але я читаю те, що…я знаю, про що він вам говорив, бо я бачу, щ? перетинається у вашому розумі.
E-154 Отож, Ісус знав їхні думки. Це так? Що ж, це те, що відбувалося просто зараз же. Це так? Ось, дозвольте-но мені вам дещо сказати, щоб ви знали. Насправді ви стоїте тут заради когось іншого. Це так. Ось що це, розумієте, досі не можна було вловити цього. Отож, якщо Господь відкриє мені, заради чого ви стоїте тут, за когось іншого, чи повірите ви, що я Його пророк? То ваша мати. Ви вірите, що Бог може розповісти мені, в чому її проблема? Що ж, у неї хвороба серця, високий кров’яний тиск, камінці у жовчному міхурі, ускладнення. Це правильно. Хіба не так? Розумієте? Отож, це є Святий Дух. Хіба не так?
E-155 Отже, тут є дещо на мені та на цих братах. Розумієте? Тут дещо присутнє зараз — Святий Дух. Тепер, ви вірте; ви, коли ми проходитимемо через молитовну чергу.
Схилимо наші голови, поки ми молитимемося за цих людей.

E-156 Наш Небесний Отче, ми покладатимемо руки на цих людей. І я тепер молю за них. Ось Твої царські слуги стоять тут, і ми всі покладатимемо руки на хворих, бо Ти сказав робити це. Ми робитимемо це в Ім’я Ісуса Христа. Нехай люди не просто протягнуться крізь це, але нехай вони пройдуть через це, уздоровлюючись Іменем Ісуса Христа. Амінь!
E-157 Благословить вас Господь. Тепер підходьте сюди ближче. В Ім’я Господа Ісуса, уздоровся…В Ім’я Господа Ісуса, уздоровся, мій брате. В Ім’я Господа Ісуса, уздоровся, моя сестро.
E-158 Тепер, всього—всього одну хвилинку, розумієте. Брате, сестро, чому так, що ви радієте, коли та жінка, коли зійшло розпізнавання, та коли проходили інші, нічого не відбулося? Люди проходять: “Ну, якщо я не…дістану розпізнавання, що ж, тоді я нічого й не одержу”. Це не має до цього ніякого відношення, Він знаходиться тут так само. Розумієте?
E-159 Коли ви проходитимете сюдою, проходьте піднявши руки, зі словами: “Дякую Тобі, Господи Ісусе. Я приймаю Тебе як свого Зцілителя, і з цим я і відійду. Один з цих мужів охристить мене, я зайду просто у басейн з водою, та прийму хрищення, та вийду й знатиму, що Ти обіцяв, що я прийму Духа Святого”.
E-160 Розумієте, це…Розпізнавання досі тут. Це досі тут, просто так само, як…Ось, котрий це? Оцей чоловік тут? Я з вами незнайомий. Чи не так, добродію? Я вас не знаю. Зможе…якщо Бог розповість мені, в чому ваша проблема, чи повірите ви, що я Його пророк, Його слуга? Ви повірите цьому всім своїм серцем? Гаразд, добродію. Дякую вам, добродію. Це дуже добрий дух, дуже приємний. Зрештою, ви стоїте тут заради когось іншого. Це так. “Це твій онук, в нього поліомеліт, колись впав та зламав собі ногу”, — це є ТАК ГОВОРИТЬ ГОСПОДЬ! Це правильно? Це правильно! А тепер ідіть і вірте, і він видужає.
E-161 Тепер, підходьте, вірячи, просто кожен, просто підходьте…[Служителі моляться за хворих у молитовній черзі.—Ред.]
Блажен союз в Христі
Єднає він серця;
В любові Спасовій святій
Ми всі одна сім’я.
Перед престолом Отця
В молитві приходимо ми;
Наш страх і надія, мета є одна,
Розрада й турбота в житті.

E-162 Він додасть вам сил, малі покалічені Божі дітки, сліпі, скручені. Служителі Євангелії, вам відомо, що в нас нема ніякої сили зціляти. Але наш Величний Господь, ми знаємо, присутній тут та може чинити ознаки та засудити диявола, що зв’язав вас. Ми засуджуємо диявола…?…Ми засуджуємо сліпоту…?…
E-163 В Ім’я Ісуса Христа Сина Божого ми просимо, щоб Бог дав їм віру вірити, що молитва віри спасе хворого, і Бог поставить їх на ноги, і вони будуть в доброму здоров’ї. Даруй це, Всемогутній Бог, Іменем Ісуса Христа.
E-164 Ви, браття, відходьте звідти…?…
E-165 Ви, всі інші, перебувайте зараз у молитві, поки ми…служителі помоляться зараз і за них. Ми молитимемося, покладатимемо руки.
E-166 Небесний Отче…До вас там у зібранні, хто не попав до молитовної черги, покладіть свої руки один на одного зараз. Покладіть свої руки один на одного.
E-167 Наш Небесний Отче, ми приносимо Тобі це зібрання, оскільки ми завершуємо це служіння та цю серію зібрань під прапором Ісуса Христа, величного помазаного Первосвященика Божого, Еммануїла, що піднявся, воскрес із мертвих, вічно живий, щоб здійснювати заступництво; Його велична Присутність тепер з нами, Його свята Сила на нас, дає нам бачити видіння, пророкувати, покладати руки на хворих. Боже непомильне Слово ніколи не може повернутися до Нього порожнім. Я засуджую кожного демона хвороби, кожну силу гріха, усяке невірство, в Ім’я Ісуса Христа, нехай це щезне з людей, і нехай вони одужають.
E-168 Благослови цих братів-служителів, Господи, бо вони зібралися, єдині серцем і думками, і всіх членів церкви. О Всемогутній Боже, пошли пробудження після цього, Господи, цьому величезному Міддлтауну, Огайо, яке пронесеться з одного кінця на інший, кістки зійдуться разом, Господи, і жили шк?ри. І нехай сила Божа підніме сильну об’єднану церкву тут у цьому місті, яка заявить про себе, церква-приклад, по всій країні, щоб людям приїжджати в це місто, щоб побачити силу Божу. Даруй це, Господи. Уздоров хворих та стражденних, спаси загинуле і прослався Сам.
E-169 Даруй це, щоб усі ці хусточки та пакуночки, що лежать тут…я молю, Господи, який Святим Духом на нас та у цьому приміщенні помазує нас, нехай кожен з них уздоровиться. В Біблії написано, що коли Ізраїль був при виконанні обов’язків, йшов до обіцяної країни, Червоне море встало на шляху. І хтось з письменників сказав: “Бог споглянув крізь той Полум’яний Стовп, і Червоне море злякалося та відкотилося назад, і Ізраїль перейшов до обіцяної країни, яку було обіцяно”.
E-170 І тепер, це є в Біблії, написано: “Найвище за все Я бажаю, щоб вам щастило у здоров’ї”. І коли ці хусточки дійдуть до людей, де сатана поклав Червоне море перед ними, нехай Бог спогляне крізь Кров Свого Сина, Ісуса Христа та засудить кожну хворобу в тих, хто не зміг дістатися сюди; і нехай хвороба відійде та злякається Божого Слова, та Божої обіцянки, та Божого помазання, і нехай люди перейдуть до тієї доброї обіцянки доброго здоров’я та сили. Даруй це, Господи. А ми віддаємо все це Тобі, в Ім’я Твого улюбленого Сина, нашого Спасителя Ісуса Христа. Амінь.
Зібрання:

E-171 Т?му, хто знає нас усіх, Т?му, хто воскресив нас, щоб бути Його спадком у цьому світі, в Його церкві, нехай Божі рясні благословіння перебуватимуть на всіх вас, поки ми зустрінемося знову. Наше наступне зібрання, наскільки мені відомо, буде у скинії, у неділю вранці, Великоднього ранку. Потім я збираюся…звідти до Іллінойсу. Будьте благословенні, відвідуйте ваші церкви, відвідуйте ці прекрасні церкви, будьте серцями разом. Залишайтеся з Божим Словом! Живіть для Нього, бо попереду вас жахливі речі, пам’ятайте це!
E-172 Поки ми зустрінемося, давайте-но встанемо та заспіваємо:
Люблю Його, люблю Його,
Він перший полюбив мене
І викупив мені спасіння
На дереві Голгофи.

E-173 Тепер, з пошаною, потисніть руку комусь, хто ззаду вас, спереду від вас, поруч з вами.
Люблю Його…(тепер всі разом)…люблю Його,
Він перший полюбив мене
І викупив мені спасіння
На дереві Голгофи.

E-174 Тепер, піднявши руки до Бога, зараз, не жаліючи голосу, всі разом, нехай це пролунає:
Люблю Його, люблю Його,
Він перший полюбив мене
І викупив мені спасіння
На дереві Голгофи.

E-175 Тепер схилимо наші голови:
Поки зустрінемося, поки зустрінемося,
Поки зустрінемося біля ніг Ісуса;
Пам’ятайте, багато з ким ми можемо не побачитися аж до того часу.
Поки зустрінемося, поки зустрінемося,
Бог нехай буде з тобою, поки зустрінемося знову.

E-176 Тепер наспіваймо це тихенько. [Брат Брангам починає тихенько наспівувати гімн.—Ред.] Ваш пастор.

Нагору

Up